Днями в межах проєкту дуальної освіти стартував черговий етап співпраці Миронівської птахофабрики та Смілянським технологічним фаховим коледжем НУХТ. Після ознайомчих екскурсій та підписання угоди про співпрацю, для проходження виробничої практики й навчання, на підприємство прибули 15 студентів, які здобувають фах за напрямом автоматизованих систем керування виробництвом.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію ПрАТ «Миронівська птахофабрика».

Протягом найближчих трьох місяців молоді хлопці працюватимуть і навчатимуться безпосередньо на виробництві, семеро з них – на переробному комплексі, ще восьмеро – на птахокомплексі. Далі, після нового року, на них чекатиме черговий етап виробничої практики. Загалом, передбачається, що понад 60% навчального 2021-2022 року студенти перебуватимуть на Миронівській птахофабриці.

Коментуючи дуальну систему навчання, керівник відділу професійного навчання Центру розвитку персоналу МХП Олена Азєєва відзначила важливу роль наставництва в супроводі молоді: «Обов’язковою умовою в дуальній освіті є визначення наставників з числа працівників, які будуть закріплені за студентами. Ми їх відібрали винятково за професійним рівнем та бажанням бути опорою для молодших колег. Загалом визначено 9 наставників».

До речі, для того, щоб саме наставництво було комфортним та зрозумілим, 16 серпня було проведено відповідний воркшоп. В ході нього співробітники птахофабрики чітко зрозуміли свою роль та формат взаємодії з підопічними.

– На практиці це виглядатиме наступним чином, – поділився начальник служби АСКВ Птахокомплексу Євгеній Шепотин. – Наставники знайомляться зі студентами, вивчають їх навчальний план, визначають робоче місце, обов’язки, розповідають про виробничі процеси, знайомлять з роботою обладнання, розповідають як воно працює, експлуатується, як проходять ремонти тощо. Загалом супроводжують та підтримують у процесі роботи.

У свою чергу Олена Азєєва додала, що комунікація між наставниками та студентами не обмежується професійною сферою: «Я б сказала так: на період дуального навчання наставник стає для свого підопічного вчителем, другом та порадником. Адже важливо не лише навчити молодих людей як стати професіоналом, а й сформувати необхідні для роботи особисті якості, допомогти адаптуватися в колективі та навчитися працювати в команді».

Між іншим, студенти Смілянського коледжу вже отримали на підприємстві максимальне сприяння. 17 серпня для них провели інструктаж з охорони праці, велкам-тренінг, де ознайомили з трудовим розпорядком тощо. Також відбувся воркшоп на тему побудови взаємодії наставника й студента та бесіда з корпоративним психологом.

Стосовно ж побутових умов, то їх вирішення також взяла на себе птахофабрика: «Працюючи в нас, студенти отримуватимуть зарплату, вони забезпечені безкоштовним житлом, робочим транспортом, гарячими обідами, спецодягом тощо. Тобто молодь користуватиметься усіма перевагами, які мають співробітники, – констатувала керівник Регіональної служби з управління персоналом Олена Федоренко.

До речі, щодо переваг, то на підприємстві вже подбали й про корисне дозвілля для практикантів. Як повідомила Ксенія Моторіна, начальник відділу оцінки та адаптації персоналу, хлопці вже потестували тренажерний зал птахофабрики, де зможуть займатися спортом після роботи.

Зауважимо, що дуальне навчання майбутніх фахівців АСКВ не обмежуватиметься лише освоєнням виробництва. Паралельно відбуватиметься й дистанційне навчання в коледжі, яке здійснюватимуть його викладачі. Також, за потреби, відбуватимуться й періодичні приїзди викладачів певних дисциплін для проведення очних занять. Крім того, планується ряд цікавих воркшопів від HR-служби – з розвитку лідерства, ораторського мистецтва тощо.

– Дуальна освіта – це колаборація підприємства та коледжу задля того, щоб ефективно допомогти студентам в освоєнні професії – надати знання й на практиці навчити як їх застосовувати в умовах сучасного високотехнологічного виробництва, а також сформувати необхідні особисті якості й навички для успішної роботи в команді, – фіналізувала Олена Азєєва.

На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять, люди сидять та у приміщенні

На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 1 особа та стоїть

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та у приміщенні

На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та у приміщенні

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що майже 3,5 тисячі жителів Канівщини  долучилися до перегляду українських стрічок у межах Національного туру «Кіно просто неба» (фото).