Лісівники Черкащини завершили роботи зі створення лісових культур. Попри воєнний стан, планові обсяги у рамках програми «Зелена країна» виконали всі лісогосподарські підприємства.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію очільника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Дзюбенка.

«У держлісгоспах цієї весни створено лісових культур на загальній площі  733 гектари. Здійснено доповнення минулорічних лісових культур на площі 1850 гектарів. Загалом висаджено понад 5 мільйонів штук сіянців. Основними лісоутворюючими породами для області є сосна звичайна та дуб звичайний, висаджували й інші породи – горіх чорний та грецький, сосну кримську, ясен, модрину, липу, клени, гледичію, ялину, черешню, грушу, березу та інші», – зазначив Олександр Дзюбенко.

Для забезпечення максимальної приживлюваності сіянців використовували вологонакопичувачі, висаджували сіянці із закритою кореневою системою, використовували гербіциди при підготовці ґрунту, створювали лісові культури механізовано.

Дбають лісівники вже про садіння лісів у 2023 році – на лісових розсадниках тривають роботи з посіву лісоутворюючих порід. Насіннєвий фонд для цього зібрали достатній та різновидовий. Буде засіяно 12,6 гектарів лісових розсадників, на яких, окрім дуба та сосни, вирощуватимуть понад 20 різновидів деревних та чагарникових порід.

Для реалізації населенню, установам та організаціям  виростили  близько 80 різновидів декоративних кущів та дерев – майже 100 тисяч одиниць посадматеріалу.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 200 великодніх пасок передали лісівники Черкащини українським захисникам.