70-річна жінка отруїлася дикорослими грибами на Черкащині

Це четвертий з початку року випадок отруєння дикорослими грибами на Черкащині.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

До лікувального закладу шпиталізовано 70-річну жительку селища Маньківка Уманського району, яка вживала дикорослі гриби, відомі в народі як «підвишні».

За попередньою інформацією, гриби були зібрані самостійно у садку на території селища та спожиті після попереднього відварювання та смаження. За дві години після вживання грибів у жінки з’явилися характерні симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, діарея, сильне потовиділення, загальна слабкість та запаморочення.

Швидкою медичною допомогою постраждалу ушпиталили до КНП «Маньківська багатопрофільна лікарня». Стан пацієнтки медики оцінюють як середньої важкості. Наразі вона перебуває під наглядом лікарів та отримує необхідну медичну допомогу.

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб наголошують, що навіть умовно їстівні та добре відомі гриби можуть становити небезпеку для здоров’я.

Причиною отруєння можуть бути помилки під час визначення виду грибів, накопичення ними токсичних речовин із навколишнього середовища, неправильне зберігання або порушення технології приготування.

Основними симптомами отруєння грибами є нудота, блювання, біль у животі, діарея, загальна слабкість, запаморочення та підвищення температури тіла. У тяжких випадках можливі судоми, порушення свідомості та ураження внутрішніх органів.

Особливо ризикують люди похилого віку, діти та особи з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки або нирок.

Симптоми отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хвилин після вживання, так і через кілька годин або навіть днів.

У разі появи таких симптомів необхідно терміново викликати екстрену медичну допомогу та не займатися самолікуванням.

Своєчасне лікування значно підвищує шанси на швидке одужання та запобігає розвитку небезпечних ускладнень.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі відбувся лекторій лікарів «Охматдиту» (фото).

Liza

Recent Posts

Активний відпочинок на воді та купальські розваги: колоритні вихідні у Каневі (фото)

Вихідні у Каневі стали справжнім святом активного відпочинку, єднання та української культури — жителі та…

7 години ago

Майстрів та крафтових виробників запрошують взяти участь у благодійному фестивалі у Степанецькій громаді

Цьогоріч фестиваль до свята Івана Купала поєднає давні українські традиції, яскраве святкове дійство та благодійну…

8 години ago

Шість російських БпЛА та ракету знищили оборонці на Черкащині

Вихідні в Черкаській області минули із повітряними тривогами. Про це повідомляє Kanos із посиланням на…

2 дні ago

Канівці попрощаються із військовим Іваном Козловим

Під час проходження військової служби помер військовослужбовець із Канева Іван Козлов. Про це повідомляє Kanos…

3 дні ago

Розробників підробленого «Резерв+» викрили на Черкащині (фото)

Кіберфахівці СБУ та Національної поліції України нейтралізували хакерське угруповання, яке розробило та поширювало підроблену версію…

4 дні ago

Степанецька громада передала спецспорядження для підрозділу жителя Мартинівки (фото)

Нещодавно Степанецька громада передала 10 накидок-плащів зі спеціальної тканини-сітки для потреб підрозділу, в якому служить…

4 дні ago