Фінішна пряма: реалії та прогнози виборів у Степанецькій ОТГ

  • 22.04.2017
  • Перегляди 3664
  • Коментарі 62
Передвиборча кампанія у Степанецькій об’єднаній територіальній громаді в самому розпалі. У списках претендентів, відомі і невідомі кандидати, одіозні персони з минулого та не менш скандальні і екстравагантні представники нинішньої політичної еліти Канівщини. І хоча наразі ще далеко не відомо, як складеться доля кожного із населених пунктів в новоутвореній ОТГ, люди, що в них проживають, уже розділилися в своїх поглядах та підтримці кандидатів, а єдине прагнення, що об'єднує більшість - це бажання скорішого завершення виборчого процесу, а з ним і всього того бруду та внутрішніх міжусобиць, котрі все інтенсивніше почали виходити на поверхню з наближенням часу «Ч» - 30 квітня.

Зважаючи на все це, журналісти «Kanos» вирішили більш детально проаналізувати хід нинішнього виборчої кампанії та дізнатися головні особливості її перебігу за тиждень до дня безпосереднього волевиявлення.

Як відомо, на посаду голови Степанецької ОТГ свої кандидатури подали 7 осіб. Із них, самовисуванцями виборчою комісією було зареєстровано нинішнього сільського голову Степанець Віру Ласкаву, завідувача сектору податків та зборів із фізичних осіб Олександра Яременка, директора комунального підприємства «Добробут», члена політичної партії «Укроп» Леоніда Грищенка, а також безпартійного інженера Канівського РЕМ Олександра Сімперовича.

Від партій участь у перегонах на посаду голови ОТГ прийматиме кандидат від Радикальної партії «Олега Ляшка», чинний депутат Канівської районної ради, підприємець Олександр Мороз.

Не обійшлося на цих виборах і без нових облич. Ними стали також дві самовисуванки із прізвищами Яременко. Зокрема, мова йде про 47-річну безпартійну Ольгу Яременко, яка працює птахівником на ПрАТ «Миронівська птахофабрика», та 54-річну безпартійну Любов Яременко, котра також працює на тому ж підприємстві оператором-сортувальником інкубаційного яйця.

Одразу ж як тільки стало відомо про їхню участь у виборах, частина учасників перегонів заговорила про технологію двійників та намагання розпорошення голосів. Прагнучи розібратися, журналісти нашого порталу вирішили поцікавитись думкою стосовної даної ситуації голови Черкаської обласної організації КВУ Максима Михлика. Крім того, він також розповів, як протікає ситуація із виборчим процесом у решті ОТГ Черкащини, в яких заплановані вибори на 30 квітня.


«З технічної точки зору процес виборів у Степанецькій ОТГ протікає більш-менш нормально. Всі встигають вкладатися у терміни, вчасно були створенні територіальні виборчі комісії і дільничні виборчі комісії (саме наша організація проводила для них навчання)», - розповідає Михлик.

Однак, на думку представника КВУ, є й інша сторона виборів - передвиборчі технології.

«Наразі ми можемо говорити про певні технології, які застосують на виборах у Степанцях та Шполі, - це двійники. Ця технологія часто застосовується на різних виборах, однак вона не є дієвою. Різні дослідження і досвід показує, що ці двійники, навіть якщо вони мають абсолютно ідентичні прізвища та ініціали, можуть «вкрасти» в основного кандидата 1-2% голосів. Якщо різні ініціали, то результат опускається до 0,2%. Але застосування цієї технології говорить про те, що ці вибори досить важливі та цікаві. Йде серйозна політична боротьба, що навіть переходить в «сіру» зону», - зауважив Михлик.

Відзначають використання не зовсім чесних технологій в ході боротьби за уподобання виборців і самі кандидати.


«Чорний піар, підкуп виборців, технічні кандидати і це далеко не весь перелік політтехнологій, які застосовуються для дезінформації населення та потенційних виборців. Зафіксовані випадки, коли одним із кандидатів для агітації та пропаганди використовувалось службове становище. Розвозяться по хатах продукти харчування, пропонується нібито безкоштовна оранка городів тощо», - розповів у коментарі нашому порталу Олександр Яременко, якого на ряду з Вірою Ласкавою називають одними з основних претендентів на перемогу на цих виборах.

Окрема історія, за його словами, розповсюдження чуток. Так, серед населення можна почути інформацію, що на посаду голови ОТГ балотується дружина Яременка, або ж розмови, що у випадку його програшу, розпочнуться податкові репресії над місцевими підприємцями.

Ще одна передвиборча історія - можливе перенесення планів формування опорної школи із Степанець в Мартинівку. Останнє, за задумом авторів цих чуток, можливе у випадку перемоги Віри Ласкавої, котра таким чином буде намагатись поквитатись зі своїм опонентом, чий брат очолює Степанецьку школу.

У відповідь, кандидати спростовують всі ці чутки і переконують, що така поведінка опонентів, банальне намагання дезорієнтувати виборців.

На ряду з усім цим, варто також відзначити й використання окремими кандидатами практики розповсюдження від свого імені «харчових кошиків», проведення ремонтів та благоустрою територій.


Крім того, за даними нашого порталу, представники одного з кандидатів на посаду голови пропонували місцевим мешканцям писати заяви про те, щоб вони голосували вдома. Також з’явилася інформація, що наразі в населених пунктах активно реєструються ті, хто раніше там не проживав.

Не виключені сюрпризи і в день голосування та під час підрахунку голосів. Останнє особливо актуальне, адже в ряді дільничних комісій присутні члени, котрі мають родинні та близькі зв'язки або із самими кандидатами, або ж посадовими особами, що знаходяться в їх безпосередньому підпорядкуванні.

Водночас голова Степанецької сільської виборчої комісії Людмила Фурманенко переконує, що наразі жодних порушень не було зафіксовано і виборчий процес відбувається у законодавчому руслі.

Також на середу у Степанцях заплановані передвиборчі дебати, в ході яких кожен із кандидатів матиме змогу вкотре навести аргументи на свою користь, а також озвучити детальний перелік тих кроків, які збирається реалізувати у разі своєї перемоги.

Однак, годі й сподіватись, що це стане фінальним акордом в ході передвиборчої боротьби, адже кожен із кандидатів розуміє свої недоліки та переваги, а тому буде до останнього всіма правдами й неправдами робити все, заради власної перемоги.


Головне у всій цій історії, чи стануть вибори голови і депутатів Степанецької ОТГ перемогою самої громади, чи лаври переможців вкотре будуть з присмаком «курятини»?

І тут, нажаль, але приводів для оптимізму вкрай мало. Адже у випадку перемоги Віри Ласкавої, котра, подейкують, погодилась на вибори лише після гарантій своєї негласної підтримки зі сторони ПРаТ «Миронівська птахофабрика» та ВО «Черкащани, новостворена ОТГ буде повністю під капелюхом впливової корпорації.

У разі ж перемоги Олександра Яременка чи будь кого з інших кандидатів, високою буде ймовірність конфлікту між новообраним головою та більшістю в депутатському корпусі. Адже значна частина кандидатів в депутати ОТГ, попри висунення від різних політичних сил, також, якщо не прямо, то опосередковано залежать від людей Косюка.

Та все ж, усе в руках, а точніше поглядах і голосах виборців. Тому, залежно від того, завдяки чому чи кому кожен із жителів Степанецької ОТГ формуватиме свій вибір 30-квітня, і буде визначено фінальний їх результат, а з ним і майбутнє всієї громади.

Редакційний матеріал «Kanos».


Матеріали по темі:
Коментарі (62)
2222
27.04.2017 22:20:34  |  IP: 176.67.16.***
Степанцы переживают за свое село а на остальных им начхать.Поедьте уважаемые все вместе по селам покажитесь какие вы есть.Чтоб люди знали хоть ваши лица за кого они будут голосовать.Делать всеравно вы ничего не будете.Обицянка-цяцянка
Панас Панасович
27.04.2017 22:01:33  |  IP: 176.67.10.***
Треба було дебати провести в Мартинівці, а ще краще в Горобіївкі, чи Малому Ржавці. Всі б були у рівних умовах. А так ///// повна вийшла. Нащо ті стільці на сцені поставили? Понаобіцяли всі Степанцям солодке життя, а інших сел як і не існує. На мою думку, самі яркі були Мороз і Яременко. Всетакі молодість своє дає.
Пані Валентина
27.04.2017 20:29:13  |  IP: 78.111.187.***
До 0000
Справа в тому, що я дуже добре знаю які фахівці працюють на "Рябі". Вони абсолютно нічим не відрізняються від спеціалістів цього профілю, які працюють де-інде. Не переоцінюйте. Ціни собі не можуть скласти, амбіції аж зашкалюють, а знання посередні. І не сподівайтеся, що і в подальшому будете чхати на закони.
А чому сам він нічого не доб"ється? Він буде працювати з командою. І досвіду в нього вистачить, щоб підібрати собі професійну команду, а не вискочок і недоучок.
Оксана
27.04.2017 19:37:46  |  IP: 176.67.16.***
Дебати у Степанцях розставили всі крапки на і. Присутні побачили, як розставлені пріоритети і ХТО ЗА КОГО..... Де ж передвиборчі програми та хоча б фото славнозвісних кандидатів під прізвищем ЯРЕМЕНКО? Люди повинні знати своїх "ГЕРОЇВ" в лице. І дуже добре, що Олександр Іванович виступав після всіх. Було з чим зрівняти. Він не на голову вище, а на три голови від інших виступаючих. Олександр показав, які повинні бути справжні лідери громади. А всі інші показали також свій інтелект, освіченість, розум та славнозвісний досвід, про який так багато говорять у коментарях. Люди, не брешіть самі собі та іншим. Не всі ж ми стадо і бидло, якими звикли вважати народ. У людей є очі, вуха, мудрість в кінці кінців. Правильно одна жіночка з залу сказала: Олександр Іванович, Ви наш Президент! Молодчина, Саша, так тримати! Покажи їм, що не все в цьому житті продається і купується. А іноді переважає СОВІСТЬ, ЧЕСТЬ, ГІДНІСТЬ. Закони природи ніхто не відміняв, в усьму має бути баланс. І після зими всерівно приходить весна.
0000
27.04.2017 18:33:51  |  IP: 176.67.16.***
Вишня была 14 дней в том году за 9780 гривен.Сейчас Турция все включено 9 ночей-4868гр.Просто вас давит что люди рябы организовали этот конкурс.Не организовали бы и люди не поехали и денег никто не дал никому
Землячка
27.04.2017 17:46:26  |  IP: 130.180.220.***
досить корупції! Яременко наведе порядок! Уже сліпих нема! Досить рябі голоси за Ласкаву купувати!!! Перемога за молодич справедливим Яременком!!!!!! Яременко ПЕРЕМОЖЕ!!!! Олександре не опускати руки - 30 квітня ТВІЙ день!!!!!!!!!!!!!!
Вишня
27.04.2017 17:23:54  |  IP: 212.55.94.***
Шановний 0000, я особисто закордон не їздила але знаю, що мінімальна вартість путівки "горяща" коштує 200 баксів, а той коментар, що давали голови сіл, які їздили, в Дніпрову зірку, в якому готелі вони проживали та що робили, коштує набагато більше ніж 5000грн. А взагалі не в Єгипті діло, а в корупції. Як сказала Ласкава, що це був подарунок то чи мала держ. службовець приймати такі подарунки? Можливо було б відмовитись від них та надати ці путівки сім'ям які цього потребують або здати та залатати дирки на дорогах.
0000
27.04.2017 17:01:17  |  IP: 176.67.16.***
Пани Валентина вы что думаете что в рябы нет юристов экономистов.Там такие сидят с опытом работы что человеку без опыта работы нечего делать .А самое главное что в стране законы никто не исполняет.В стране правит капитал.Люди с 3 высшими образованиями сидят на рынке и ни чего поделать не могут.Сам он точно ничего недобьется.
0000
27.04.2017 16:47:48  |  IP: 176.67.16.***
Вышня путевок очень много .Поинтересуйтесь в тур операторов или на сайт турфирм
Елена
27.04.2017 16:15:08  |  IP: 46.164.133.***
"Рідне село" проснулось,довго спало!Ви кажете кошти виділені з державного бюджету на ремон цієї дороги буде на користь Віри Петрівни? У Яременка все попереду.Дамо оцінку йому пізніше. Він як раз і не забуде про всі села, які приєднуються до Степанець. А Ласкава й про своє село не дбала.Час для будівництва доріг у неї був.-проросрала. А час для будівництва доріг у нього попереду.Тоді і поговоримо..А дорога це не Ласкавої заслуга,а тіх хлопців,що були на передвиборчих перегонах,Їх злякалися,побачили конкурентів,Це їм плюс - ще й дуже великий !А вам кодло -мінус.Трета було робити це напротязі 20років. Хлопці Ура,Браво! Якби не Ви не було б дороги на Харківці.А на рахунок туалетів-то сільська рада давно носить свої зади в теплі туалети!Хватить про це!Треба робити,а зараз не спихати на інших!Хватить брискати ядом ,самі ним і захлинетеся!

Prev123467Next
Додати коментар
Введіть число