«Наше головне завдання – це якісне проведення перехідного періоду та зведення об’єднаного бюджету», - голова Степанецької ОТГ Олександр Яременко

  • 12.06.2017
  • Перегляди 3259
  • Коментарі 14
Понад місяць минуло з моменту виборів депутатів та голови Степанецької об'єднаної територіальної громади.  Відійшли на другий план передвиборчі баталії та образи, але градус політичної напруги довкола організації роботи ОТГ продовжує залишатися незмінно високим.

Більше того, особливої відповідальності новообраному керманичу ОТГ додає ще й той факт, що Степанецька ОТГ - є першою об'єднаною територіальною громадою на теренах Канівщини і тому саме від її продуктивності та успіхів багато в чому буде залежати сприйняття процесу добровільного об'єднання та децентралізації серед населення інших сіл району.

Зважаючи на все це, журналісти «Kanos» вирішили поспілкуватись з новообраним головою Степанецької ОТГ Олександром Яременком, аби дізнатися про його плани роботи в громаді, проблеми, з якими довелося зіткнутись у перші дні, кадрову політику і, що найголовніше, стратегічне бачення розвитку успішної Степанецької об'єднаної територіальної громади, як ідеалу очікувань та сподівань всіх без винятку її мешканців.


Стосовно 5 головних завдань, які потрібно вирішити протягом наступних 100 днів


Найголовнішим завданням наразі є проходження перехідного періоду, у межах якого відбудеться реструктуризація сільських рад та об’єднання бюджету. Тож головна ціль – перехід на свій бюджет, отримання податків, проведення розрахунків та використання із максимальною користю за ці півроку коштів для ліквідації наявних у селах проблем.

Плануємо вже через два місяці вийти на плаваючий бюджет, що дозволить нам не втрачати 7 місяців, а вже сповна використовувати фінансові можливості, які надає нам уряд та держава в цілому.


Важливим також є вибудовування правильної кадрової політики. Наразі ми проводимо низку зустрічей із наявними працівниками сільських рад, щоб зацікавити людей із сусідніх сіл перейти на роботу в об’єднану територіальну громаду. Теж, як виявилося, є гостра необхідність у пошуку нового приміщення для сільської ради, адже наразі немає вільної будівлі, у якій можна було б розмістити весь штат об’єднаної територіальної громади.

Окрім цього, ми якомога швидше плануємо переформувати роботу комунального підприємства «Благоустрій» для того, щоб ефективно наводити лад у наших селах. Вже розпочали формувати перспективний бюджет, яким ми будемо розпоряджатися вже через два місяця, щоб визначити найбільш нагальні питання, що будуть вирішуватись найближчим часом. Зокрема, капітальний ремонт доріг, який необхідний для того, щоб наші діти могли вже з 1 вересня безперешкодно і комфортно їздити у школу по нормальним дорогах.

Також наразі ми почали активну співпрацю із Черкаською обласною державною адміністрацією стосовно Державного фонду регіонального розвитку. Ми вже консолідували інформацію з кожної сільської ради, аби найближчим часом подавати проекти для участі ДФРР. Водночас, ми не можемо подавати проекти, поки у нас немає однієї юридичної особи. Що ж стосується грантів, то в першу чергу ми плануємо акцентувати увагу на питаннях освітлення, асфальтування доріг та утримання комунальних закладів.

Також у нас буде акумульовано значний ресурс зі сплати екологічного податку, тому ми вже зараз хочемо зустрітися із виконавцями робіт з розробки Генерального плану громади та використати відповідні кошти для очищення річок, які є на території нашої громади.

Про головні проблеми, із якими зіткнулися на посаді голови ОТГ


По-перше, наразі у нас виникає багато технічних питань, які пов’язані із перехідним періодом, та переходом на «плаваючий» бюджет. Відтак ми постійно консультуємося із спеціалістами, фахівцями ОДА та владою інших громад, аби пройти цей період максимально легко та ефективно.

Окрім цього, значною проблемою Степанецької ОТГ є якість дорожнього покриття, від якого залежить транспортне сполучення, перевезення дітей та місцевих мешканців всередині громади.


Зараз ми ведемо переговори із перевізниками стосовно організації перевезень в межах громади. Наше прохання сприйняли дещо легковажно, оскільки на цих перевезеннях не заробиш мільйонів, однак ми готові на компенсацію збитків та відшкодування з бюджету. Водночас, після проведення цих перемовин ми приходимо до висновку, що найоптимальніший варіант вирішення цієї проблеми – це заснування власного комунального підприємства із перевезень. За нашими підрахунками, для цього потрібно близько 6-ти автобусів та створення необхідної матеріально-технічної бази із гаражами.

Про перспективи розвитку медичної та освітньої галузі


Ми плануємо готувати проекти для ДФРР та використовувати наші вільні кошти для відновлення і капітальних ремонтів медичних закладів. Оскільки, так склалося, що освіта – це завжди пріоритетна галузь і варто відзначити, що навчальні приміщення у Степанецькій громаді відносно оснащені: встановлені котли, замінені вікна та дахи, будівлі утеплені. А от медицина на селі завжди фінансувалася по залишковому принципу, тому деякі наші ФАПи й амбулаторії знаходяться у занедбаному стані. Відтак, ми плануємо направити кошти на модернізацію самих приміщень, зокрема із використанням енергоефективних технологій, та на збільшення переліку послуг, які будуть надаватися для мешканців громади безкоштовно.


Наразі наша головна ціль – зробити медицину більш зручною та доступною. Окрім цього, є проблема у наявності кваліфікованого медичного персоналу. Так, у деяких сільських радах є ФАП, але у ньому немає медичних працівників, які могли б якісно обслуговувати пацієнтів.

Але наразі спланувати якісь конкретні напрями у фінансуванні медичної галузі досить складно, адже на розгляді в уряді перебуває законопроект, який передбачає медичну реформу. Однак те, що залежить від нас, - це доступність медицини, її якість, забезпечення надання невідкладної медичної допомоги, проведення профоглядів та обслуговування людей із хронічними захворюваннями, ми плануємо підняти на вищий рівень.

Також у перспективі ми плануємо розширювати мережу медичних закладів за рахунок власних коштів, адже внески у здоров’я наших мешканців – це економія бюджетних коштів. Якщо ми будемо акцентувати увагу на профілактиці, ми будемо значно менше коштів витрачати на лікування хвороб, що потребує куди більше затрат.

Стосовно освітньої галузі, то в наших планах створення конкуренції між освітніми галузями для того, щоб кожна школа давала результат. Наприклад, у наших малокомплектних школах навчається в класі до 5-ти учнів, але рівень знань цих дітей значно нижчий, ніж у школі, де у класі навчається близько 20-ти дітей. При цьому також варто враховувати участь в олімпіадах та конкурсах, загальну успішність школярів. Тож наразі наша основна концепція в освітній та медичній галузі – максимально зберегти мережу та модернізувати наявні заклади.

Стосовно працевлаштування екс-сільського голови Віри Ласкавої та працівників її команди


По-перше, на роботу ми беремо не членів команди, а спеціалістів. Тому наша позиція дуже проста – якщо це кваліфікований фахівець, який працює на розвиток громади, ми готові його підтримувати та пропонуємо їм роботу. Ми намагаємося зберегти робочі місця всім співробітникам сільських рад. Тож, якщо людина хоче працювати, то вона отримає робоче місце, якщо людина переслідує якісь власні амбіції чи політичні інтереси, то нам із цими людьми просто не по дорозі.

Що стосується Віри Ласкавої, то ми дуже цінуємо її досвід та вклад у розвиток населених пунктів, відтак, плануємо налагодити співпрацю для подальшого розвитку Степанецької громади.

Що ж, аналізуючи весь вище згаданий перелік планів та викликів, які стоять перед новообраним керівництвом Степанецької ОТГ, в підсумку хочеться побажати лише успіху та витримки в процесі реалізації всього наміченого. Адже втілення в життя таких амбітних планів означатиме успіх та перспективи не лише Олександра Яременка чи його команди, а всієї  Степанецької громади.

Спілкувалася Єлизавета Капітан


Матеріали по темі:
Коментарі (14)
Тетяна
12.07.2017 22:00:31  |  IP: 77.180.228.***
Бажаю успіхів! Все вийде, якщо будуть на те воля і хист.
володимир
10.07.2017 11:39:57  |  IP: 82.207.56.***
1111-не пиши бридятину, видно дуже жаба давить .А Олександр розумна і порядна людина.У нього все вийде, але йому обов'язково потрібна допомога, починати нову справу завжди важко.
1111
13.06.2017 17:50:26  |  IP: 178.95.164.***
Так він же голова, хто ж його буде вчити, він же навчений, має золоту медаль, великий досвід у державній службі, розуміється у фінансових питаннях... Оксана, не смішіть людей, він же прийшов на цю посаду не вчитися... Про це раніше потрібно було думати, а тепер закачуй рукава і вперед і з піснею.
Оксана
13.06.2017 17:40:44  |  IP: 176.67.29.***
Ну чого ж народ у нас такий злий і ненависний? Ну програли ви вибори, П-Р-О-Г-Р-А-Л-И, а з програшем перекрили вам "краник" і пора з цим змиритися та гідно прийняти поразку. А не сидіти в кущах та за спиною бризкати піною. Ви, панове, прийдіть і в очі скажіть голові ОТГ, що він, на вашу думку, робить не так. Якщо ви такі обізнані, то навчіть. СЛАБО?
112
13.06.2017 11:45:14  |  IP: 176.67.16.***
А задля цікавості- хоча б один розумний АКТИВІСТ СОЦМЕРЕЖІ прийшов до представників влади в місті чи селі і згодився ,,розкручувати,, якийсь проект, хоча би той же ДФРР. АГОВ РОЗУМНИКИ ОЗОВІТЬСЯ
голка
13.06.2017 11:24:44  |  IP: ...***
ого виявляється, скільки в нас знавців. Перефразую Міттерана: Як жаль, що всі хто знає як керувати ОГ уже працюють таксистами або перукарями..
112
13.06.2017 09:47:09  |  IP: 176.67.16.***
Багато критики зі сторони, а от самокритичних висновків від Персони -мало. Все загальні фрази, загальні слова , окремі взяті прямо з методички для ОТГ, а ось конкретики по крокових проектів-НОЛЬ, терміни виконання -НОЛЬ, які фінансові ресурси будуть задіяні-НОЛЬ, які робочі місця будуть створені-НОЛЬ, та в кінці-кінців ДН ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН РОЗВИТКУ ОТГ- НОЛЬ!!! Цікаво , як можна без планів і конкретики щось публічно говорити, а вірніше ,,ЛЯПАТИ,, Пора вже щось зробити - ну хоча би прибрати село та покосити буряни біля школи, біля магазинів....
1111
13.06.2017 08:38:38  |  IP: 82.207.56.***
Яременко, все життя трудився - перекладав бамаги з однієї стопки в іншу, а іншої праці він і не знає. І взагалі, що цей делітант робить на цій посаді? Розумні люди спочатку переймають досвід, а вже потім починають щось створювати, а не розвалювати!!! Повчися у більш досвідчених людей.
Прокурор
12.06.2017 22:38:05  |  IP: 178.95.164.***
А як би голові сільської ради - Яременку, не здобути освіту сільського господарства, а то якось виходить лізуть в село не маючи профільної освіти. Це як ??? Нема з чого коштів нагребти, а сільське господарство занепадає, а занепадання сільського господарства це вимирання села, то для чого робити інше, якщо село вимирає ??? Навіщо ті дороги, навіщо та освіта, навіщо та медицина, якщо селянину г лотку в сільському господарстві передавлюють. Якщо від селянина забирають саме головне золото, поки Яременко головою б'ється об стіну розповідаючи про якісь складності, про якісь не можливості. Та візьми лопату та бабі город скопай, вона тобі води дасть, а ні - це не за такими привілеями я йшов. Піднімай село. Давно потрібно знати що село підіймається не грошима і не грошовим бюджетом, а працею.
Прокурор
12.06.2017 22:23:01  |  IP: 178.95.164.***
Замах не Яременка, зовсім іншої персони в якої чешуться руки, ноги і не тільки щоб працювати, як би для людей і для власного кармана. Чим більше на-плануєш і зробиш тим більше положиш. А по поводу цінність спеціалістів, то мабуть що потрібно самому навчитись і з себе починати, а то якось все дуже важко в мислити, як наче дитина писала диктант в першому класі і не все встигала написати за дикт-актором, що встигла те й написала. Яременко - дивися на світ реальними очима, а не віртуально ...

Prev12Next
Додати коментар
Введіть число