Василь Зубко висловив свої аргументи «за» та «проти» створення Канівської ОТГ

  • 17.07.2017
  • Перегляди 894
  • Коментарі 42
Депутат Канівської міської ради від Радикальної партії Олега Ляшка Василь Зубко проаналізував у своєму авторському матеріалі для нашого порталу аргументи «за» та «проти» створення Канівської ОТГ і висловив власне бачення виходу із ситуації, що склалася.

Нижче, пропонуємо до Вашої уваги текст депутата. Стилістика та орфографія збережені.

Для об’єктивності проаналізуємо аргументи «За» та аргументи «Проти» ОТГ. Аргументи «за» найкраще висловив місцевий представник «Самопомочі» в соціальних мережах, який назвав процес утворення громади «боротьбою розвитку з боягузами».

Боягузи – це, звичайно, ті, хто проти об’єднання. В тім числі і наша фракція «Радикалів».

Розглянемо аргументи «за» у вищесказаному варіанті.

1) Литвинець вирішить проблеми з межами міста та землею АТОвців. (це можна зробити, при бажанні, і без об'єднання, - автор).

2) Вирішиться проблема костянського цвинтару. (для цього теж об’єднання не потрібне).

3) Бобриця дала б стабільну ціну на вивіз сміття. (Це тут до чого? Бобриця не збирається в канівську ОТГ).

4) Яблунів має курятники «Нашої ряби» і непоганий бюджет (крапля в морі, ці кошти взагалі ніякої ролі не зіграють).

5) Пекарі і суміжні села є перспективним майданчиком для інвестицій за рахунок великих земельних резервів (майданчик для дерибану землі Канівською владою?).

І зверніть увагу, у, так званих, аргументах цього добродія – жодного слова про людей, які проживають на території сіл і яких спрямовують на самознищення.

Тепер аргументи «проти» у моєму розумінні.

Основна ціль ОТГ – це захват земель великими агрохолдингами. А це – декілька найбагатших сімей України. І, звичайно, це будуть, скоріш за все, не українські сім’ї. Між іншим, на італійській мові сім’я – це «мафія». Земля – основне питання. Зверніть увагу: паралельно із ОТГ у Верховній Раді ставиться питання про вільний продаж земель.

Хто зможе масово викуповувати землю? Звичайно, великі агрохолдинги. Селяни, доведені до відчаю, за безцінь будуть розпродавати свої земельні паї. Це і є основне стратегічне завдання центральної влади. Україна має 22% світового чорнозему. Це не менше багатство, ніж нафта у Саудівської Аравії.

Щоб зрозуміти цінність землі і суть, так званої, реформи, нагадаю історію боротьби за землю за останні 100 років:

- Столипінська реформа 1906-1913 років. Найефективніша аграрна реформа. Її суть: панську землю розділили між селянами; надавались дешеві позики селянам на придбання інвентарю та земель; утворились хутори.  За такі реформи Столипіна, звичайно, застрелили і, хоча реформа не була доведена до кінця, її результати були ефективними: вже в 1913 році царська Росія годувала не тільки себе, а й пів-Європи. Це був пік розвитку сільського господарства в Росії у ХХ столітті;

- Декрет про землю 1917 року від комуністів – всім селянам землю розділили порівну;

- 1925-1933 роки – знищення індивідуальних господарств, боротьба із куркулями, створення колгоспів і, як наслідок, голодомор та репресії (усі 65 років існування колгоспів вони були дотаційними та неефективними);

- 90-ті роки – розпаювання земель колишніх колгоспів. Селянам надали по декілька гектарів землі: це і сапою не обробиш, і трактор купувати не ефективно. Залишається лише одне: віддати землю в оренду;

- Зараз потрібно знову відібрати землю у селян, а ОТГ – це і є той засіб, в який це можна зробити. Причому, якщо комуністи відбирали у «куркулів» землю і створювали колгоспи, фактично, контрольовані державою структури, то зараз землю хочуть віддати у приватні руки декількох сімей.

Як бачите, влада протягом всієї історії спочатку давала землю простим людям, а потім – відбирала, причому часто разом із життям.

Що селянам принесе ОТГ?:

1) закриття (тих, що лишились) дитсадків, шкіл, медичних закладів. Для утримання їх просто не вистачатиме власних коштів, а одноразова державна субвенція – крапля у морі, вона нічого не вирішить (це не більше 3-4 млн. грн.);

2) за Будинки культури, сільські клуби, бібліотеки, клуби дозвілля та гуртки вже навіть не говорять;

3) доріг, освітлення та благоустрою ніхто робити не буде, бо на це також не буде коштів. Приклад: дорога Канів – Межиріч через с. Пекарі буде коштувати близько 50 мільйонів гривень, при тому, що весь бюджет 9 сіл, які планують приєднатись до Канева, становить трохи більше 10 мільйонів, а річний бюджет міста Канева –більше 200 мільйонів гривень;

4) якщо зараз проблемами села займається сільський голова та місцеві сільські депутати, то після об'єднання громад цим будуть займатись люди немісцеві, не зацікавлені у розвитку чи збереженні села, так звані, «варяги», а точніше – депутати ОТГ;

5) «варяги» також будуть займатись і земельними питання сільської громади, розподілом та торгівлею землею;

6) зараз за оренду землі агрохолдингам потрібно домовлятись, фактично, з кожним селянином. Це незручність для масової скупки землі. Після об’єднання, це питання вирішуватиметься у голови об’єднаної громади та на сесіях ОТГ. Тут буде йти мова не стільки про інтереси сільської громади, скільки про гроші;

7) фермерам, які ще лишилися, неможливо буде конкурувати із агрокомпаніями. Зникнуть останні паростки індивідуальних господарств. І головне у земельному питанні.

Ніхто із, так званих, реформаторів не говорить про те, що він буде працювати на тій землі, яку хочуть відібрати у селян. Всі планують тільки розпоряджатись нею. Ключове слово – «розпоряджатись». Це – дерибанити, розподіляти, торгувати і таке інше. Але земля потребує не торгашів та ділків, а працьовитих рук, які, на жаль, стануть непотрібними.

Ви подивіться на Канів. Скільки в нас занедбаних земель! І це землі, які роздані в різні часи «своїм» людям, котрі ніколи не збирались щось на них робити. Основне: отримав землю, продати – порахувати бариші. Все! (приклад? – земельні ділянки по вул. Маяковського, які зараз продаються по 20 тисяч доларів).

Ну і велика проблема для реформаторів та агрокомпаній – це люди. Вони непотрібні. Їх необхідно позбутись. А ось і засоби, якими будуть звільняти землі від населення:

1) ОТГ знищить дитячі садки, школи, медичні заклади, сільські дешеві магазини та інфраструктуру. Створять нестерпні умови для проживання чи, скоріше, виживання (приклад? – село Павлівка де вже запустили процес закриття школи);

2) безробіття, низькі зарплати та пенсії, відсутність умов комфортного життя змусять і надалі молодих селян виїжджати із країни на заробітки. В тому числі, і працювати на агресора;

3) відправка людей в АТО, на війну. І, бажано, щоб війна тривала якнайдовше. Це і бізнес, і позбавлення від патріотів, ну і, звісно, бажано, щоб ці люди не повертались, тому що вони становлять загрозу для нашої влади;4) утворення таких умов життя, щоб більше людей просто повимирали (це соцзахист, пенсійна реформа, медична реформа і т.ін.).

У 2004 р. населення України складало 48,5 млн., а зараз, за різними даними, лише близько 30 млн. Тепер ми можемо порівняти аргументи «за» та «проти».

До речі, при аналізі ситуації я не говорив про Канів. Тут ситуація зрозуміліша. Якщо пройде об’єднання, у Канева буде два шляхи: або вкладати гроші у сільські школи, дитсадки, медзаклади, транспорт і інфраструктуру й рятувати села від вимирання (на це потрібно покласти весь бюджет міста і поставити хрест на самому Каневі), або підтримувати життєдіяльність міста і своїми руками знищити і села, і сільських мешканців, на що й спрямована ця, так звана, реформа.

І останнє. Згадаємо фразу де Сент-Екзюпері з «Маленького принца»: «Ми відповідальні за тих, кого приручили».

Звертаюсь до вас, В І. Святелику, С. С. Ткаченко, І. О. Ренькас: чи ви готові взяти на себе відповідальність за долю і майбутнє тих людей, яких прирікаєте на знищення? Заявіть про це привселюдно. І важливо – чи хто вже взяв на себе відповідальність за початок знищення Павлівки? Мабуть, ніхто.

Ігоре Олександровичу, зрозуміло, що Ви не можете іти проти політики держави. В 1933 році голови колгоспів теж виконували директиви партії, внаслідок чого відбувся голодомор в Україні. Але знаходились одиниці, які, ризикуючи життям, ховали в колгоспах зерно від спец загонів. В тих селах люди й вижили. Зробіть і Ви, пане Ренькас, вибір для себе. Якщо пройде об’єднання, займатись «розвитком» громади буде майбутній голова ОТГ. І це буде не обов’язково Ігор Олександрович. Він буде діяти по ситуації, а відповідальність за злочин буде лежати на нас, на тих, хто доведе села до знищення своїм недолугим голосуванням.

Нагадаємо, нещодавно ми публікували погляд Юрія Гамалія стосовно того, хто саботує створення Канівської ОТГ.

Коментарі (42)
Олександр Скорина
22.07.2017 04:38:29  |  IP: 46.201.65.***
Відроджувати життя в сільській місцевості треба зважено. При цьому мають враховуватися реалії сьогоднішнього дня і вирішуватися проблеми, де варто що залишати і розвивати та приводити до сучасних норм, а де це вже є й лишнім тягарем на бюджети і історичним раритетом, необхідність якого для сьогодення відпала. А вирішити такі проблеми оптимально саме прийняттям рішень на місці без погоджень "на горі" та захисту своїх позицій перед районними, обласними та столичними чиновниками. Тож найоптимальніші умови розвитку, про який пишуть в своїх коментах Іванович, Влад, Тетяна, В17 та інші можливі саме при створенні ОТГ, а не блокуванням цього процесу.

Якраз процеси децентралізації влади сприяють розвитку місцевих громад. Необхідною особливістю для забезпечення майбутнього розвитку є спроможність майбутньої громади, якій будуть надані повноваження і ресурси. Тільки на спроможну громаду можна покладати й майбутню відповідальність за результати.

Скажіть, яка об'єднана громамада, утворена на території Канівського району, може мати кращу спроможність і кращі стартові умови, ніж та, яка може бути утвореною з центром у м. Каневі (враховуючи існуючу інфраструктуру міста)? У мене на це питання позитивної відповіді немає. Тож я кваліфікую позиції кожного, хто не підтримує створення ОТГ сіл з Каневом, або непрофесійною, або свідомим захистом егоїстичних власних інтересів окремих груп, які суперечать інтересам громади і держави.
Іванович
21.07.2017 10:57:18  |  IP: 37.54.169.***
Все чудово. ОТГ отримае податки (кошти),частину перерахує в столицю на утриманя чиновників а що останеться (мізер)викоритае на свої потреби. В селах потрібно створювати переробні заводи , заборонити вивоз сировини закордон.дати європейскі кредити зменшити штат чиновників на 80%.
Влад
21.07.2017 01:18:32  |  IP: 130.180.208.***
Скільки людей,стільки й думок.Цікаво,скільки з Вас проживає в селі?Котрі бачать проблеми села із самого села,а не з міста.Села вимирають.І вимиратимуть незалежно від того,будуть ОТГ чи ні.Всі хочуть жити в теплій квартирі,мати гарячу воду,роботу з 40-ка годинним робочим тижнем і соцпакетом,можливість різноманітного дозвілля.Дешевий проїзд в автобусі і т.д.А село-це безробіття,бездоріжжя,безгрошів"я.В селі роботи немає!!!Хто з Вас і коли останній раз був в бібліотеці?В наш час Будь-яку інформацію чи книгу всі шукають в інтернеті.Краще зробіть якісний мобільний зв"язок і хоча б 3G.А бібліотекар-це якийсь родич сільського голови,що тихенько досиджує до пенсії в порожній бібліотеці.Те ж і з сільським клубом.Які гуртки?Максимум концерт самодіяльності на 9 травня.день Незалежності і День села.І ніяка децентралізація,створення чи нестворення ОТГ не зупинять закриття шкіл.Бо нікого вчити.Так як молодь Канева прагне вирватись із застійного містечка,Так і жителі села прагнуть хоча б в Канів.Я з Чигиринщини,і прізвища із статті мені невідомі,але це і несуттево,бо в нас такі ж персонажі(тільки прізвища інші)І що в наших районах спільного-Канів просить і чекає грошей на Тараса а Чигирин на Богдана.І нічого в районі не робиться.Може досить бла-бла і поворушити батонами?Чорнозем-це добре,але сільгосппродукція-це сировина з низькою доданою вартістю.І сільгоспвиробникам досить мати два десятка техніки і з півсотні працівників,щоб за місяць обробити пів області.А селяни так і залишаться непотрібними.То, можливо,і не потрібно носитися з землею,як стара дівка з цнотою,і саме в ОТГ є шанс залучати інвестора для будівництва якогось виробництва і створення робочих місць.Хотів-би я щоб і в нашому чи сусідньому селі було якесь виробництво.Бо сільгоспорендарю,що з"являється в селі тиждень навесні посіяти та тиждень восени зібрати,по цимбалах,які дороги,освітлення і т.д.А щодо сільського бюджету-то ця дотація йде на зарплату і комунпослуги.а це мінімум осіб п"ять.плюс їм премії,допомоги і т.д.А насправді єдина корисна і потрібна людина-це секретар.Від сільського голови потрібен лише підпис.А секретар це і реєстратор і паспортист і нотаріус.і 95% відвідувачам с/Р потрібен саме секретар.А втім-це лише моя думка.Висловлюйте Ваші.В спорі народжується істина...
Тетяна
21.07.2017 00:24:10  |  IP: 78.55.227.***
А де держава гроші бере, шановний?
В17
20.07.2017 12:09:41  |  IP: 176.67.3.***
Все, як завжди - побачили слово "отг" - і давай його розхвалювати, не вникаючи в суть цієї реформи. А людину, яка розібрала та роздивилась з усіх боків утворення отг, треба заклювати швиденько, бо ж не такий, як більшість.
Самі подумайте - звідки візьмуться гроші в громаді, щоб утримувати всі існуючі школи та фапи у селах? Чи на нові швидкі допомоги, автобуси та якісні дороги, аби забезпечувати вчасну доставку до канівських шкіл та лікарні? Допомога від держави буде одноразовою, і зовсім не великою, на жаль.
Тетяна
19.07.2017 09:32:51  |  IP: 77.180.197.***
І дуже жаль, що роз'яснення таких людей як Скорина та Гамалій не доходять до більшості. Бо сліпі вони в своїй злобі.
Не дивлячись на персоналіі( бо я їх особисто не знаю) , це єдині, що проаналізували проект децентралізаціі.
А інші грають на емоціях , на недалекості та байдужісті більшості та на особистій неприязні.
За що Майдан стояв? За европейські цінності(а це в тому числі незалежність від центру правління- децентралізація).
Але ж Канів не стояв на Майдані.
Стояв Толя Чупилка, його більш немає, загинув в тому числі і за вас- противники децетралізаціі, і за вас , колектив школи N6, що не спромігся назвати школу його ім'ям, і за вас- що бігом поробили справки , щоб не попасти на війну, і за вас конторщики і депутати канівської ради , які неспроможні своїм мізком зрозуміти, що майбутнє у своїх дітей ви вкрали. Голосуйте далі, як ваші " вожді" вам прикажуть.

Отож маєте , що маєте! Потім не нарікайте.
А до цивілізованої дискусіі та цивілізованого життя в Каневі- як до Марса пішки!
Який народ, такі і депутати. Такі і закони.
Тетяна
19.07.2017 00:38:55  |  IP: 85.179.110.***
А Савченку, Франку і Валентині та Європа з її рівнем життя, верховенством права та демократією - не треба, і дітям їх не треба.
Їм і так харашо, будуть слухать що їм радикал розкаже, сапать картоплю та дивуватися чому в Каневі такі тарифи на воду...
Олександр Скорина
18.07.2017 23:22:17  |  IP: 46.201.87.***
Дядя, а інших аргументів для захисту позицій автора, чи спростувань наведеної мною інформації, крім злобної спроби образити мене, у Вас немає?

А в моєму сприйнятті ганьбою української нації стали ті депутати, які дали себе використати для блокування утворення ОТГ міста Канева з оточуючими його селами. Ставши единою громадою її члени і влада громади могла отримати шанс піднятися із злиднів на вищий рівень життя використавши надані в їх роспорядження ресурси і повноваження. І в першу чергу такій громаді легше захистити природне середовище, в якому вона живе і яке має залишити чистим і придатним до здорового життя своїм майбутнім поколінням. Я переживаю вчинок тих депутатів болючише за них самих і наївно в своїй свідомості пом'якшую їх провину, допускаючи, що частина з них не усвідомила, що чинить і чому, а просто виконала командну волю своїх місцевих лідерів.

Проблеми є сьогодні і в місті, і в селах. Ні місто не осилює здолати власні проблеми, і селу навіть розпоряджаючись безпосередньо і самостійно своїми сільськими бюджетами і навіть всілякими дотаціями, допомогами та інвестиціями самостійно не справитися з труднощами. Тільки зробивши і ресурси і проблеми спільними та отримавши на місця значно ширші повноваження в разі реалізації децентралізації влади можна поступово збудувати новий європейський рівень життя.
Савченко
18.07.2017 22:16:37  |  IP: 212.55.95.***
Василь Іванович говорить від душі, те, як він розуміє нинішню ситуацію, і на мою думку, тут 80 відсотків правди. Для зрівняння з статею Гамалія, це толково, з обґрунтованими доказами та поглядами. А по поводу лідера Канівської самопомочі: людина полетіла на минулих виборах, тепер всіма правдами і неправдами хоче зайти в нову раду першим номером, спить і бачить.
Франк
18.07.2017 21:00:46  |  IP: 176.67.9.***
Біда в тім, що зараз село саме розпоряджається своїми коштами (бюджетом), а при об’єднанні селяни будуть вимушені "вибивати" кошти для свого села.
Радикал діло говорить.

Prev12345Next
Додати коментар
Введіть число