KANIVFEST: дубль два – колоритне кіно та запальне дозвілля

  • 31.08.2017
  • Перегляди 1577
  • Коментарі 0

Захоплюючою програмою із значною кількістю заходів та різноманітністю фільмів вражав цьогорічний Канівський міжнародний кінофестиваль мешканців нашого міста та його гостей.

Впродовж трьох днів Канів перетворився у кіностолицю, де на двох локаціях можна було переглянути різноманітні за жанром стрічки. Однак крім цього, організатори цього року приготували чимало цікавих субівентів, аби вдовольнити всі побажання публіки та урізноманітнити дозвілля гостей заходу і самих канівчан.

Окрім традиційного показу конкурсної програми у міському будинку культури та позаконкурсної, для гостей кінофестивалю кожного дня ввечері організовували заходи на набережній. Так, молодь мала змогу насолодитися концертом за участі рок-гуртів та поринути у ритми танцювальної музики на Global Dance Open Air.

Поціновувачі мистецтва мали можливість завітати на відкриття виставки картин відомої канівської мисткині, члена Національної спілки художників України Любові Миненко та відвідати VII Міжнародний скульптурний симпозіум.

Для створення особливої атмосфери та висвітлення теми творчості Олександра Довженка у міському будинку культури презентували виставку світлин із особистого архіву митця та виставку експонатів із кіностудії ім. О.Довженка. Також гостей кінофестивалю вразив показ жіночого одягу, який був використаний під час зйомок відомих українських стрічок, та автентичних національних весільних вбрань із різних регіонів України. Неперевершені перукарські шедеври презентували канівчанам у рамках hairshow.Студентам та авторам стрічок стали в нагоді й численні майстер-класи із сценарної, операторської майстерності, монтажу фільмів, які проводили щодня у міському будинку культури.

Також для гостей кінофестивалю було організовано екскурсію «Довженківський обрій», під час якої можна було  відвідати місця, де знімалися відомі Довженкові фільми, зокрема, «Поема про море», «Вечір напередодні Івана Купала», «Легенда про княгиню Ольгу», «Молитва за гетьмана Мазепу» та відвідати будинок, в якому проживала знімальна група.


Перлиною церемонії завершення кінофестивалю став виступ канівської повітряної гімнастки, яка відвідує студію «Івазар». Ну й на завершення, звичайно, ж була висловлена вдячність організаторам, спонсорам, членам журі, почесним гостям та учасникам та озвучений вердикт членів журі.Переможцями ж цьогорічного Канівського міжнародного кінофестивалю імені Олександра Довженка у номінації «Ігрове кіно» стала стрічка «Одного разу в Одесі» (режисер Владек Занковський).

Окрім головної нагороди за перемогу у номінації – призу у розмірі 5 тис.грн., автор фільму отримав сертифікат від компанії «Letter to Fest» на безкоштовну подачу свого фільму на 20 міжнародних кінофестивалів. Друге місце у номінації посів фільм– «Зірка Давида» (реж. Євген Кошин), а третє – «Клуб невдах» (реж. Олександр Онуфрієв).

У номінації «Документальний фільм» перемогла кінострічка «У відриві» (реж. Сергій Волков, Аліна Костонович); на другому місці – «Повітряні захисники України» (реж. Дмитро Пономарьов); на третьому – «Дойна на ножі» (реж. Майк Кауфман-Портніков).

У номінації «Анімаційний фільм» перемогу віддали фільму «Мишко та Місячна Дзвінка – гвинтик для дідуся» (реж. Людмила Ткачикова). Друге місце посіла стрічка «Дякуємо за шанс розквітнути знову. Вірмени» (реж. Андрій Лідаговський, Барберян Андранік), а третє – «Маклена Граса» (реж. Ігор Барсегян).


У номінації «Музичний фільм» перше місце посіла стрічка «Не відпускай» (реж. Сергій Пудіч); друге – «Флюгери» (реж. Михайло Озеров); третє – «Люблю музей» (реж. Віктор Булига). Окрему відзнаку у спеціальній номінації «Фільми про АТО» отримала режисер Катерина Стрельченко за кінострічку «Піски. Лицарі неба».

Гран-прі цьогорічного кінофестивалю отримав режисер Олександр Биков за роботу «Зсередини». Автора стрічки нагородили статуеткою кінофесту та призом у розмірі 12 тис.грн. від спонсора ПАТ «Укргідроенерго».

Також цього року спеціальну грошову премію в сумі 7 тис.грн. від благодійного фонду «Урожай-громаді» отримав режисер Євген Козак за фільм про Шевченка, а Українська громадська рада привітала наймолодшого учасника кінофестивалю Ірину Давиденко – студентку Канівського коледжу культури і мистецтв – призом у розмірі 5 тис.грн.

У підсумку, у всіх присутніх захопив вир вражень та емоцій від яскравих та колоритних заходів, а учасники та гості кінофестивалю зазначили, що із нетерпінням чекають на зустріч наступного року.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що відбулося урочисте відкриття ІІ Канівського міжнародного кінофестивалю.

Матеріали по темі:
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число