Конфлікт «радикалів» і свободівців, перекриття дамби і звіт Прогнімака, - що ще цікавого було на сесії міськради

  • 31.10.2017
  • Перегляди 1309
  • Коментарі 1
Останнє сесійне засідання Канівської міської ради традиційно відзначилося не лише ухваленням важливих рішень, але й продовженням розгортання конфліктних ситуацій між представниками окремих депутатських фракцій та емоційним розглядом питань порядку денного.

Відтак, журналісти «Kanos» вирішили у спеціальному матеріалі висвітлити найголовніші рішення та звернення, які були розглянуті на засіданні, що відбувалося минулого четверга.


Баталії довкола звіту Прогнімака


В ході останнього сесійного засідання, надзвичайно жваво та емоційно відбувалося обговорення звіту директора «Туристично-іфнормаційного центру» Якова Прогнімака.

Так, депутати згадали й кошти, виділені свого часу на придбання велосипедів, і недоречну фінансову звітність, і стан наданих під функціонування центру приміщень.


«Формально по всіх фінансових показниках у минулому році підприємство отримало невеличкий прибуток (7 тис.грн), а вже у поточному році підприємству була надана фінансова допомога, відповідно до програми по розвитку туризму. Також за цей рік кількість екскурсій із залученими групами збільшилася», - зауважив в ході свого виступу Яків Іванович та наголосив, що завдяки фінансовій допомозі із міського бюджету цього року на підприємстві вже працює три особи – директор, бухгалтер та адміністратор.

Після доповіді Прогнімака, ряд депутатів порушили чималу кількість питань, адресованих керівнику КП. Зокрема, депутат міської ради Олег Калніболоцький підняв питання коректності фінансової звітності та фіксування у касову книгу кількості наданих послуг та обігових коштів підприємства, а Євген Маланчев, у продовження теми, поцікавився наявністю на комунальному підприємстві касового апарату.

У відповідь на це Яків Пронімак зауважив, що наразі касового апарату на підприємстві немає, а надані послуги щоденно фіксуються у робочій документації. Самі ж кошти за них перераховуються на рахунок КП.

Ще один депутат міської ради Олексій Семеніст запитав, чи вже окупилися велосипеди, кошти на придбання яких були виділені із міського бюджету, а Євген Маланчев звернувся із проханням назвати загальну суму коштів, які були зароблені підприємством завдяки прокату велосипедів із моменту їх купівлі.

Натомість директор комунального підприємства повідомив, що кошти на відповідні придбання надавалися на купівлю основного обладнання, а не у кредит, тому порушувати питання про окупність недоречно, а точної цифри у нього немає.

В свою чергу очільник депутатської фракції «БПП» Віктор Хоменко зауважив, що міська рада інвестувала у діяльність підприємства кошти, тож доцільно дізнатися цифри прибутку на підприємстві. Окрім того, за його словами, протягом звітних 9-ти місяців підприємством були організовані екскурсії та прогулянки Дніпром, однак у звіті у відповідній графі фігурує цифра «0».

«Всі ми чуємо, що Канів – місто туристичне. Якщо ми зараз вийдемо на вулицю і спитаємо у мешканців міста: «Яке місто Канів? Туристичне чи промислове?». Ми напевне не почуємо відповіді. У травні було затверджено програму із розвитку туризму, у яку дуже некоректним способом були вписані кошти для комунального підприємства. Із погляду платників податків, це комунальне підприємство – трутень, яке ще й завдає збитків іншому комунальному підприємству - «Авто-ріка», - емоційно додав Віктор Хоменко.

Долучилася до критики і очільниця управління економічного розвитку виконавчого комітету Олена Жорнова, яка констатувала, що до роботи керівника підприємства є низка  зауважень, зокрема: на сайті комунального підприємства останнім часом не було жодного оновлення, туристичні маршрути «Наддніпрянські ровертури» були розроблені за рахунок гранту, який виграла громадська організація.

Окрім цього, за її словами, у звіті абсолютно не відображена кількість туристів, які були залучені у Канів, та реальна кількість наданих послуг в одиницях та, відповідно, у коштах.

А от голова бюджетної комісії міської ради Володимир Коржов висловив переконання, що туристично-інформаційний центр потребує капіталовкладень, а його головне завдання полягає не у зароблянні коштів, а у створенні туристичної привабливості міста. Також Володимир Леонідович запропонував наразі оцінити роботу керівника комунального підприємства «задовільно».

Однак, після тривалого обговорення лише 12 міських обранці підтримали відповідний проект рішення, 12 - проголосувало «проти», один – утримався.

Продовження протистояння між депутатськими фракціями «РПЛ» та «Свободи»

На останньому сесійному засіданні очільник депутатської фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» у Канівській міській раді Олександр Корнієнко озвучив звернення до міського голови та депутатського корпусу стосовно інциденту, який стався у червні цього року з боку депутата від ВО «Свободи» Алли Волкович.

«Ви знаєте, яка у нас склалася ситуація у сесійній залі із одним із партійних осередків, які постійно паплюжать честь та гідність інших депутатів та фракцій. І ці люди ніяк не можуть вгамуватися… Єдиною нашої ціллю було бажання почути публічне вибачення. Та цього, на жаль, не сталося.  Останньою краплею став матеріал на сторінках інтернету видання «Kanos» від фракції ВО «Свобода», у якому привселюдно на загал йдеться про політичні репресії, які, так би мовити, ми проявляємо. Шановні, що ви собі дозволяєте? Ніякої репресивної цілі у наших діях немає. Ми домагалися лише одного – після багатьох ваших недоречних наклепів і проявів агресії – публічного вибачення. Але сьогодні ми хочемо показати нечесну та брудну гру фракції ВО «Свобода», - констатував Олександр Корнієнко, зачитуючи вище згаданий текст звернення.

Можливе перекриття руху дамбою Канівської ГЕС

Також очільник РПЛ порушив й питання перекриття дамби Канівської ГЕС.


«До мене, як до депутата міської ради, неодноразово зверталися мешканці Канева із проханням посприяти у вирішенні проблеми дорожнього руху по вулиці Енергетиків та дорогою через шлюз та Канівську ГЕС. Через те, що черкаській міст ремонтується із порушенням всіх запланованих термінів, наші дороги вже вщент розбиті, а асфальтне покриття на Канівській ГЕС схоже на смугу перешкод. До того ж люди втомилися від постійних небезпечних ситуацій на наших дорогах. Тільки дивом до цього часу не сталося нещасних випадків. А керівництво Черкас ніяк не пришвидшує своїх підрядників», - зауважив у зверненні очільник депутатської фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» Олександр Корнієнко.

Також під час оголошення звернення депутат супроводжував власний виступ демонстрацією на проекторі фотографій, на яких зафіксований незадовільний стан дорожнього покриття на відповідних ділянках дороги.

У підсумку, Олексадр Корнієнко запропонував підготувати звернення до черкаського керівництва, щоб зобов’язати його пришвидшити ремонт мосту та закінчити його у тижневий термін. Інакше, за його словами, жителі Канева за участі добровільних громад і формувань просто блокуватимуть автомобільний рух через річку Дніпро.

Опублікування осіб, які отримали земельні ділянки у районі вулиці Маяковського

В свою чергу очільник депутатської фракції «Опозиційного блоку» Олег Калніболоцький озвучив депутатський запит стосовно публікації інформації щодо осіб, які отримали земельні ділянки та побудували будинки у районі вулиці Маяковського.


«На всі мої депутатські запити, я не отримую відповіді. Ніхто не хоче повідомляти, хто пішов на цей «дерибан» землі. Чому ці земельні ділянки не надали тим, хто стояв у черзі, АТОвцям? Хочу наголосити, що ця земля була «роздерибанена» після Помаранчевої революції, так званими людьми, які боролися за справедливість і за чесність. Тому я хотів би зверутися до депутатського корпусу, щоб від імені сесії звернутися до Держгеокадастру та Держкомзему із вимогою надати прізвища тих людей, що захопили нашу землю на вулиці Маяковського та оприлюднити відповідну інформацію», - йшлося у тексті запиту Олега Калніболоцького.

У підсумку, відповідний депутатський запит одноголосно підтримали 30 депутатів.

Проведення перевірки законності функціонування та умов перебування осіб у гуртожитку, який розташований по вулиці Енергетиків, 126

Питанням землі виголошені Калніболоцьким звернення не обмежелись.

«До мене, як до депутата міської ради, звернулися мешканці будинку по вулиці Енергетиків, 126, де між двома девятиповерхівками раніше було розташоване приміщення коледжу, а зараз у цьому приміщенні знаходяться десь 150 незаконно поселенних осіб. Люди там знаходяться у жахливих умовах. Як мені розповіли, для них збили чотириповерхові нари, жінки та чоловіки живуть разом в одних приміщеннях. Мешканці будинку нарікають, що жителі цього гуртожитку дуже часто у стані алкогольного сп’яніння влаштовують сварки та бійки», - пояснив своє занепокояння Олег Калніболоцький.

Натомість депутат від ВО «Черкащани» Євген Маланчев додав, що поблизу цього будинку значно почастішали крадіжки із автомобілів та бійки.

Відтак, у підсумку, було вирішено створити спеціальну комісію, до складу якої увійдуть представники профільних установ, депутати, представники структурних підрозділів, із метою перевірки стану відповідних приміщень.

Заборона в'їзду автомобілів на привокзальну площу

Не оминув увагую очільник фракції «Опозиційного блоку» і питання пересування автомобілів на привокзальній площі.

«Півроку я звертаюсь до міського голови стосовно цього питання. Мені дуже боляче, коли я бачу, що на привокзальну площу заїжджає машина 25 тонн і щодня руйнує плитку на тротуарі. Перед магазинами на площі утворилася вже майже стоянка, всі туди заїжджають. Наразі вартість цієї тротуарної плитки складає, як мінімум, 2,5 млн.грн. Якщо ми терміново не будемо вживати якихось заходів, наступного року на ремонт плитки нам доведеться виділяти кошти із міського бюджету», - констатував депутат.


В свою чергу Олександр Корнієнко також підтримав колегу і пояснив, що це питання надзвичайно важливе. За його словами, їхнім партійним осередком виділені кошти у сумі 9,5 тис.грн. на вставлення лавок на цій площі.

У відповідь на це Канівський міський голова зауважив, що місяць тому на площі було встановлено два дорожні знаки, які забороняють заїзд на площу.

Відтак, було вирішено розглянути можливість встановлення паркану та звернутися до правоохоронних органів із проханням забезпечити виконання заборони заїзду на площу.

Визначення необхідності заслухати керівника Канівського РЕМ стосовно перепадів напруги

На ряду з усім вище переліченим, депутати міської ради одноголосно підтримали й звернення очільника депутатської фракції ВО «Свобода» Юрія Гамалія щодо коливання напруги в електромережі міста. У зверненні депутат навів факти, коли мешканці багатоповерхових будинків у Каневі фіксували підвищення напруги в електромережі до 250-280 В та зниження напруги до 180 В.

Тож Юрій Андрійович запропонував звернутися до керівництва Канівського РЕМ із проханням пояснити ситуацію із коливанням напруги в електромережах міста та поінформувати про дії стосовно непопущення у майбутньому різких її перепадів.

Відповідне звернення підтримали 30 депутатів Канівської міської ради.

Як бачимо, зранку міські обранці достатньо плідно попрацювали та порушили низку важливих і актуальних проблем, тож уже після обідньої перерви сесійна зала була напівпорожньою і через відсутність кворуму засідання довелося перенести.


Коментуючи такий стан відвідуваності депутатів, міський голова Ігор Ренькас відзначив, що така поведінка - це неповага до своїх виборців і колег-депутатів, не тільки із інших фракцій, а й навіть до своїх однопартійців.

Спеціально для «Kanos», Єлизавета Капітан.

Матеріали по темі:
Коментарі (1)
Прол
05.11.2017 06:13:11  |  IP: 176.67.11.***
Про плитку щось калон рахувати забув,бо з підприємців за часів перебувпння ніколя мером а олежки керуючим справами,на площу з карманів підприємців, було витрушено суму біля 120 000 грн

Prev1Next
Додати коментар
Введіть число