Зірковою хворобою не захворів, а ось почуття відповідальності додалося - канівський нардеп

  • 10.03.2015
  • Перегляди 3846
  • Коментарі 0
Верховна рада України набирає оберти у власній роботі. Депутати, що стали новачками у VIII скликанні парламенту уже почуваються впевненіше, активно проявляють власну позицію і, навіть, доводять останню переконливими аргументами більш досвідченим депутатам-старожилам.

З огляду на те, що Канівщина теж представлена у парламенті молодим новообраним народним депутатом, яким є Владислав Голуб, журналісти Kanos вирішили поцікавитись, як працюється наредепові та про які перші результати власної роботи уже може розповісти?


Kanos: Владиславе Володимировичу, як би Ви оцінили перші місяці роботи нового парламенту?

Робота парламенту, як на мене, могла б бути дещо ефективнішою. Від самого початку багато часу витратили на формування внутрішніх органів. Сьогодні, на жаль, парламент втрачає час, не ухвалюючи дійсно реформаторських законів. Тобто таких, які б змінювали систему влади. Це, зокрема, реальне передання повноважень на місця, системні зміни до податкового та бюджетного законодавства, інфраструктурні проекти тощо. У тих умовах, в яких перебуває країна, працювати дійсно складно, бо потрібно забезпечувати обороноздатність країни та умови для завершення війни на Сході.

Kanos: Яким на Вашу думку є головне прийняте і не прийняте рішення парламенту VIII скликання наразі?

Важливе ухвалене народними депутатами рішення – це Закон «Про забезпечення права на справедливий суд», неухвалене – численні структурні реформи економіки. Щодо першого, то в ньому враховано понад 50 рекомендацій Венеціанської комісії, Консультативної ради Європейських суддів та інших міжнародних організацій. Зокрема, він запроваджує прозорий та публічний порядок призначення суддів на будь-які посади виключно на підставі конкурсу. Ця процедура передбачена і при формуванні Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради юстиції. Законом підвищуються вимоги і до кандидатів на посаду судді.Також суддівська кар’єра залежатиме від професійних якостей судді. Запроваджується інститут суддівського досьє, де зберігатиметься інформація про те, як суддя ухвалює рішення,чи їх по тому переглядають тощо. Законом передбачене дисциплінарне провадження щодо суддів, розширено перелік дисциплінарних стягнень, встановлено чіткі строки притягнення суддів до відповідальності та строки погашення стягнень. Відкритою стає вся інформація щодо суду, який розглядає справу, стадії її розгляду, місця та часу засідань, забезпечується відкритий доступ до всіх судових рішень. Також законом гарантується право кожного бути присутнім на судовому засіданні, проводити фото- та відеозйомку.

Kanos: Вас було призначено представником від фракції Блоку Петра Порошенка в комісії по перевірці суддів. На стільки ефективною є її робота? І як Ви взагналі оцюнюєте шанси на проведення в Україні ефективної судової реформи?

При голосуванні за склад цієї комісії я не давав згоди на призначення мене членом комісії. Зокрема через те, що член цієї комісії має працювати в ній на постійній основі. У моєму випадку мені б довелося скласти свій депутатський мандат і згорнути свою депутатську діяльність та роботу на окрузі, що не входить в мої плани. Так що від фракції Блок Петра Порошенка буде інша кандидатура. Наразі найбільше доводиться працювати в комітеті ВРУ з питань правової політики та правосуддя. Також я очолюю підкомітет з питань обрання суддів, у складі групи, яка працює над конституційною реформою. Мене обрали членом делегації ПАРЄ від України, де займатимуся питаннями судової реформи та взаємодії з Європейським судом з прав людини. Потреба в судовій реформі – гостра. Нині судова гілка влади – це слабка ланка. Суди можуть зводити нанівець навіть ефективну роботу правоохоронців. По суті від роботи суддів залежить і рівень довіри до влади. Шанси на проведення досить високі. Найперше – від нас цього вимагає Європа. Я та ще 27 прогресивно налаштованих депутати входимо до групи «Єврооптимісти». Сподіваюся, що спільними зусиллями, ми таки зробимо суди справедливими. Бо наразі в Європейський Суд з прав людини найбільше звертається українців. Тих, які не знайшли правди на Батьківщині. І вони доводять свою правоту там. Це потрібно змінити.

Kanos: Владиславе Володимировичу, сьогодні серед людей побутує думка про те, що незважаючи на оновлення влади, рівень політичної відповідальності серед політиків все ж низький. Як Ви вважаєте, чи потрібен Україні закон, який би змусив народних обранців відповідати за невиконаня власних виборчих обіцянок?

Не варто міряти всіх політиків під один гребінець, адже в новому парламенті багато нових облич, молодих людей. Повірте, на сьогодні рівень їхньої відповідальності досить високий, ці люди прагнуть змін і готові до копіткої роботи. Проте, результат залежить не лише від конкретного депутата. Щодо закону – проти грамотно виписаного я б особисто не заперечував.

Kanos: Ви представляєте команду Порошенка у парламенті. В той же час, у звичайних українців і канівчан в тому числі є ряд запитань до Президента і його політики. Які Ваші аргументи стосовно того, що Президент Порошенко веде правильну політику за нинішніх умов?

Як член команди Президента, я підтримую його курс. Зрозуміло, що в такий важкий для держави час, не можна обійтися без помилок, прорахунків чи зрад. Президент – жива людина. Важко сказати, що було б, якби була інша політика. Цього напевне ніхто не знає. Я особисто не знаю серед наших політиків такої людини, яка б взяла на себе відповідальність у час, коли Росія намагається будь-що розколоти Україну, коли президентству передували два десятиріччя грабунку, люди доведені до відчаю. А головне – існує реальна загроза повномасштабної війни. Шукати компроміси всюди – це важко. Я впевнений, що Президент сьогодні робить все можливе, аби стабілізувати ситуацію.

Kanos: Серед багатьох депутатів є досить поширена практика брати собі в помічники якщо не своїх попередників-депутатів, то конкурентів на виборах. Чи не пропонували Ви співпрацю в цьому ключі екс-народному депутату від Канівщини Леоніду Даценку? І які у Вас із ним відносини?

З Леонідом Миколайовичем ми не спілкуємося, хоча зразу після виборів я запропонував йому разом об’єднати наші зусилля заради благополуччя округу, де мене обрали депутатом. Чому він не захотів, це питання, на яке може відповісти тільки він. Більше того, нажаль, він намагається дестабілізувати роботу на окрузі, але в житті я керуюсь принципом, що людей судять не за словами, а за їхніми справами. Виборці 197-го виборчого округу чітко дали це зрозуміти під час минулорічних виборів до Верховної Ради України.

Kanos: Сьогодні у пресі і серед простих канівчан активно обговорюється тема гідроакумулюючої станції на Канівщині. Яка Ваша позиція з даного питання?

Тема слушна. Тим паче, що про потребу будівництва станції йшлося ще в радянські часи. Така станція дозволила б економити споживання газу та вугілля, позбавити перепадів струму. Проте, мільярдні проекти потребують інвестицій та кредитування. Сьогодні говорити про них важко.


Kanos: Яка Ваша позиція стосовно пропозицій будівництва норкової фабрики та розбудови об'єктної інфраструктури на Канівщини підприємства «Наша Ряба»?

Я за створення робочих місць та інвестицій в мій округ. І сам займаюся питанням залучення сюди інвестицій. Але будь-яке яка інвестиція має пройти через всі необхідні процедури та експертизи, зокрема, і екологічну та медико-санітарну. Все має відповідати законодавству України та європейським нормам.

Kanos: Цієї осені всі чекають на місцеві вибори. Ви збираєтесь формувати власну команду місцевих політиків, які будуть іти в місцеві органи влади? І якщо так, то хто вони?

Звісно, партія Блок Петра Порошенка – «Солідарність», як одна з провідних політичних сил буде брати участь у місцевих виборах. Зараз якраз і проходить формування партійних організацій на місцях.

Kanos: Чи сформували Ви для себе карту першочергових дій, які як депутат маєте здійснити задля вирішення актуальних проблем канівського округу? Що це за дії?

Карту сформував. На ній є так би мовити червоні точки – не найбільш болючі питання для громад: робота підприємств і їх вплив на навколишнє середовище, стан доріг, медичне забезпечення, використання акваторії Дніпра, ефективна робота влади. Під час мого візиту на Канівщину наприкінці лютого мав зустріч із депутатами міської ради. Я постійно проводжу зустрічі з людьми для того, щоб вислухати про їх проблеми, можливо, надати юридичну консультацію. Завжди намагаюся допомагати громадам у забезпеченні ФАПів, шкіл, будинків культури. Але я роблю це не задля власного піару, а дійсно через те, щоб хоч якось в цей скрутний час люди могли відчути піклування про них. Нажаль, від одного окремого депутата мало що залежить в загальнодержавних проблемах.

Kanos: Як змінився Ваш ритм життя і розпорядок дня після того, як Ви стали народним депутатом?

Зрозуміло, ритм життя прискорений, кожен робочий день насичений. Зірковою хворобою не захворів, а ось почуття відповідальності додалося. На жаль, менше часу проводжу з родиною. Нещодавно став удруге татом, тому весь вільний час – сім’ї.

Kanos: З чого починається і чим зазвичай закінчується Ваш робочий день?

Мій робочий день починається та закінчується з поцілунку моєї дружини та дітей. Хоча, як вранці, коли я йду на роботу, так і ввечері, коли приходжу, вони сплять.

Kanos: Коли Вам потрібно прийняти важливе політичне або ж особисте рішення, хто виступає Вашим головним радником або ж до чиєї думки Ви дослухаєтесь?

Перший порадник – моя дружина Юлія, з якою ми знайомі зі школи. Непоганий порадник і внутрішній голос чи інтуїція. Зрозуміло, що до думки старших колег та близьких друзів дослухаюся, але рішення – це завжди тільки мій вибір.

Kanos: Як відомо Ви є зятем народного депутата від ВО “Батьківщина” Сергія Соболєва. Які у Вас із ним відносини? І чи не виникають у Вас політичні дебати зважаючи на те, що він у фракції “Батьківщина”, а Ви в Блоці Петра Порошенка?

У нас добрі взаємини. Хоч політичні сили й різні, завдання в них спільні – процвітаюча країна, викорінення корупції, побудова європейської України тощо. Тому дебатів не виникає. Навпаки, коли бачимося у неробочий час, практично ніколи на говоримо про політику. Де я не працював, завжди залишав робочі питання на роботі. Особистий час виключно для сім’ї. Для мене це аксіома, яка не підлягає обговоренню, бо сімейні цінності для мене - це святе.

Kanos: Як Ви намагаєтесь проводити вільний час?

Завжди з родиною. Дуже люблю і ціную своїх рідних. Крім того, люблю спорт, басейн, подорожі.

Kanos: Ваша улюблена книга?

Люблю читати історичні книги, біографії та мемуари відомих людей. Наразі читаю книгу одного з найвідоміших американських політичних експертів Девіда Аксельрода.

Kanos: Ваш улюблений фільм?

Дуже люблю фільми за участю відомого українського актора Леоніда Бикова. Також не відмовляюся переглянути наукові-пізнавальні фільми.

Kanos: Якщо по фантазувати, де би хотів опинитися народний депутат Владислав Голуб через 5 років? (посади, географія поїздок..... на вибір)

Хотів би бути вдома й знати, що за моїм порогом - мир, стабільність і європейська Україна. А в ній - щасливі мої діти і мій народ.

Kanos: Щиро вдячні Вам за розмову.
Матеріали по темі:
Коментарі (0)

Додати коментар
Введіть число