Атлантичне тепло, яке активізувалося ще наприкінці грудня, продовжує утримувати свої позиції над Європейським континентом.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

В останні 2 дні минулого року та 1 січня Нового року на Черкащині були встановлені рекорди, як максимальної і мінімальної, так і середньодобової температур. Середня температура за добу на 10° перевищувала норму та становила 7-8° і за кліматом більше відповідала середині квітня. 30-31 грудня денні максимуми сягали 9-11º тепла, а нічні температури не становили 4-5º тепла.

2020 рік видався посушливим та очолив рейтинг найтепліших за всю історію метеорологічних спостережень на Черкащині. Середня температура повітря за рік склала 11º тепла, що на 3° вище кліматичної норми та на 0,4-0,6º перевищила попередній рекорд, що був зафіксований у 2019 році.

За останні 20 років, середня температура Різдвяної ночі становить 8º морозу. У окремі роки температури знижувалися від 10 до 20º морозу. Самою холодною була Різдвяна ніч у 2009 році, коли стовпчики термометрів знизилися до 27º морозу.

За прогнозом, атлантичне тепло забезпечить у найближчі 2 доби не по сезону теплу погоду з періодичними невеликими опадами переважно у вигляді дощу та мряки. Денні температури підвищуватимуться до 3-8º, вночі від 2 морозу до 3 тепла. На дорогах і тротуарах місцями буде слизько, а видимість погіршуватимуть тумани.

Внаслідок наближення чергового циклону з Балкан, ніч на Різдво прогнозується теплою та з туманами. Температура по області від 1º морозу до 4º тепла. Вдень пройдуть значні дощі на фоні рвучкого вітру. Надалі, до кінця поточного тижня, дещо похолодає до 3-5º морозу, можливий невеликий сніг.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що ЖЕК вчергове виграв конкурс на вивезення побутового сміття на території Канівської ОТГ.