Друга половина вересня відзначилася різким похолоданням, першими заморозками та зниженням температурного фону на 3-5 ° нижче кліматичної норми та наблизився до позначки +8º, при якій починається подача тепла в житлові будинки.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

За прогнозом, на поточному тижні північний антициклон утримає помірно-прохолодну, без істотних опадів погоду. З північно-східними вітрами продовжується надходження арктичного повітря тому, вночі та вранці 24 вересня на ґрунті очікуються заморозки 0-4º, що є небезпечним метеорологічним явищем І рівня небезпечності. Температура повітря вночі 3-8º тепла, вдень 12-17º. В цілому температурний фон відповідатиме першій половині жовтня.
На дощі різної інтенсивності очікуємо 26-27 вересня.

На порядку денному залишаються проблеми: жорстка ґрунтова посуха, тривалий дефіцит опадів, сухість ґрунту, що ускладнюють посівну кампанію озимих зернових та не забезпечують появу нормальних сходів озимого ріпаку, сівба якого теж проводилася в сухий гарячий ґрунт, а також дуже низька водність річок, на окремих річках маловоддя - що є небезпечним гідрологічним явищем та тривалий період утримання надзвичайного (5 класу) пожежної небезпеки.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що через нічні заморозки метеорологи оголосили попередження І рівня небезпечності.