Цьогорічну зиму поки що можна характеризувати, як аномально теплу та значним дефіцитом опадів.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Середня температура із початку зими становила 1,5º тепла, що аж на 5º вище кліматичної норми на цей час. Вона увійшла в трійку найтепліших, після 1960-1961, 2006-2007.

Причиною такого не звичайного сценарію є активність атлантичних циклонів, які виносять тепло на схід і не дають закріпити там свої позиції Азіатському антициклону.

Центральна Україна, зокрема Черкащина, наразі залишається на межі цих циклонів і виступів південного антициклону. Тому погода утримається на так званому «зачарованому нулі».
За прогнозом, найближчі дві доби погода кардинальних змін не зазнає. Зберігається вплив антициклону, тому без істотних опадів, температура вночі 1-3º морозу, вдень 0-5º тепла.

22-23 січня атмосферний фронт із північного заходу принесе на Черкащину невеликий дощ та мокрий сніг у супроводі сильного вітру 15-20 м/с. Ненадовго похолодає. Температура вночі 2-7º морозу, вдень близько 0º. Буде слизько.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що рятувальники нагадали місцевим жителям правила безпечного святкування Водохреща.