Жовчнокам’яна хвороба є найчастішою причиною госпіталізації пацієнтів в стаціонарні відділення. Залежно від типу і розмірів каменів може бути показано їх оперативне видалення або медикаментозне лікування.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Лапароскопічна холецистектомія – оптимальний варіант видалення при наявності великого каменя в жовчному міхурі. І такі хірургічні втручання сьогодні проводяться в КНП «Канівська Багатопрофільна лікарня».

«З початку у нашому медзакладі провели вже більше 10 лапароскопічних операцій. Адже своєчасна лапароскопічна операція з видалення каменів з жовчного міхура дозволяє уберегтися від серйозних наслідків жовчнокам’яної хвороби і позбутися від болісних симптомів», - зауважив заступник головного лікаря Сергій Назаренко.

Слід додати, що такі операції показані при наявності каменів з діаметром 5 мм і більше, розвитку інфекції, застою жовчі, пролежня міхура при будь-якому розмірі конкрементів (каменів).

Основними перевагами видалення жовчного міхура лапароскопією є: відсутність широких розрізів шкіри і значної крововтрати; мінімальні ризики інфекції або пошкодження сусідніх структур; мінімальні терміни перебування у стаціонарі.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Канівській громаді триває підготовка до нового навчального року.