Прищепити любов молоді з української глибинки до кіномистецтва та дати їм можливість спробувати себе у кінематографі взявся Благодійний фонд «МХП — Громаді». За фінансової підтримки HBCE Grant Program / Програма грантів HBСE та Zagoriy Foundation у партнерстві з командою Жовтого автобуса від ГО «ГЕРОЇ. ЮЕЙ», Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» та Державним агентством України з питань кіно вони почали реалізацію партнерського проєкту «Кінематографічні майстер-класи для підлітків «Grandparents очима дітей».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Благодійного фонду «МХП – Громаді».

У межах проєкту команда майстрів Жовтого автобуса протягом червня-липня проведуть цикл майстер-класів у громадах Черкаської, Вінницької та Дніпропетровської областей. Зокрема, у Каневі, Катеринополі, Ладижині, Тульчині та Петриківці понад 100 підлітків у віці 14-17 років познайомляться з режисурою монтажу, сценарною майстерністю, режисурою, операторською майстерністю, роботою зі звуком, гримом та костюмами.

За результатами цих майстер-класів, майстри Жовтого автобуса допоможуть підліткам створити 5 короткометражних кіноробіт про бабусь і дідусів або ж їхніх земляків. Побачити ці роботи можна буде на широкому екрані під час Національного туру «Кіно просто неба».

 «Системна благодійність передбачає створення можливостей для навчання, самореалізації та розвитку. Фонд Zagoriy Foundation, місія якого - розвиток культури благодійності в Україні, долучився до проєкту, щоб допомогти у створенні можливостей. Завдяки ініціативі ще більше дітей спробують себе в якості операторів, режисерів, сценаристів та зможуть реалізувати креативний проєкт. Учасники отримають незабутній досвід, який позитивно вплине на їх подальше життя та бачення власного майбутнього" – прокоментувала старт проєкту директорка Zagoriy Foundation Євгенія Мазуренко.

Директорка Благодійного фонду «МХП - Громаді» Тетяна Волочай зазначає, що цей освітньо-мистецький проєкт має на меті популяризувати серед молоді у сільській місцевості різні кінопрофесії й прищепити їм любов до кіномистецтва.

«Україна має сучасне, якісне кіно, але для більшості громадян, на жаль, сьогодні воно недоступне, - розповідає Тетяна Волочай. — Навіть не в кожному райцентрі нині є кінотеатр, про села годі й говорити. Там люди не бачили кіно на широкому екрані десятиліттями, тому ми й організували Національний тур «Кіно просто неба», завдяки якому сучасне українське кіно матимуть можливість побачити близько півмільйона людей в українській глибинці. Разом з тим популяризації потребують і самі кінопрофесії. Особливо серед сільської молоді. Для  більшості підлітків це щось далеке і недосяжне. Разом з професійними майстрами кіно цим проєктом ми прагнемо показати й розказати сільській молоді про сучасну кіноіндустрію, більше того дати їм можливість спробувати себе у кінематографі».

16 червня стартував конкурсний набір груп, для яких будуть проведені кінематографічні майстер-класи. Їх учасниками можуть бути підлітки у віці 14-17 років, які проживають у громадах Канева та Катеринополя Черкаської області, Ладижина та Тульчина Вінницької області, а також Петриківки Дніпропетровської області. Для підлітків Канівщини та Катеринопільщини набір триватиме до 21 червня, для інших громад – до 27 червня.

Заповнити анкети учасника можна за посиланням.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі відбулося урочисте відкриття соціального магазину від МХП (фото).