За словами заступника начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Рутенка, підвищена температура повітря і зниження рівня ґрунтових вод активізують шкідників, які знищують дерева.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію «Суспільного».

Головний лісничий Черкаського лісгоспу Олександр Сидоренко розповів – його працівники зафільмували за допомогою квадрокоптера сірі дерева посеред лісового масиву. Нині від дерев відстає кора, що є однією з ознак того, що дерево всохло – додав лісничий. Такі дерева, на його думку, треба ліквідовувати, щоб в них не розмножувались шкідники

Найбільше від комах потерпають хвойні насадження: сосни і ялини, – розповів заступник начальника Обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Рутенко. Чоловік пояснив – якщо в деревині достатньо вологи, то виробляється смола, яка і є захистом від шкідників. Анатолій додав, що працівники щодня за допомогою відеофіксації спостерігають, як відновлюється ліс, і фіксують місця, де є хворі дерева. Спеціальна комісія перевіряє, чи дійсно всохлі дерева необхідно зрізати, розповів Анатолій Рутенко.

Аби дізнатися, чи законно проводять вирубку лісу, черкащани можуть скористатися додатком на телефоні. Цьогоріч і наступного року на території, де проведуть санітарні рубки, планують висадити нові рослини, - розповів лісничий Дахнівського лісництва Роман Перепилиця. Чоловік додав: оскільки сосна не витримує кліматичних змін, у лісгоспах області вирішили проекспериментувати – розвести ялину і модрину.

Нагадаємо нещодавно ми писали, що у Мартинівці облаштують новий ставок, на якому буде зона для купання.