Останні п’ять діб можна вважати справжнім бабиним літом, температурний фон підвищився до 15-18º, а температура вдень досягала 25-29º. До того ж, це був період бездощів’я, який призвів до зниження вологозапасів у ґрунті до недостатніх для осінньої сівби значень та підвищення показника горимості у лісах області до надзвичайного 5 класу.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного центру із гідрометеорології Віталія Постриганя.

За прогнозом, початок тижня ще стартує з літніх значень, коли в розпал дня повітря встигне прогрітися до 24-26º. Однак, понеділок буде останнім теплим днем, і попереду Черкащину чекає довготривале занурення у справжню осінь.

Вже у вівторок хлинуть повітряні маси полярного походження, через що денна температура знизиться до 22-24º. Посилиться вітер північно-західного напрямку.

У середу та четвер під впливом північного антициклону «ISGARD» продовжиться тенденція поступового похолодання, яке знизить денну температуру до 17-22º, вночі 3-8º тепла.

У п’ятницю циклон із Західної Європи «РОЛАНД» зумовить невелике потепління до 18-23º, місцями можливі окремі дощі.

За попередніми оцінками, у найближчі вихідні погода зіпсується: затяжні осінні дощі та похолодання. Температура вночі 3-8º тепла, вдень лише 10-12º.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що наступного тижня на Черкащині ще пануватиме «бабине літо».