Котрий рік поспіль у 3-й четвер травня на Миронівській птахофабриці та Комплексі з переробки курчат-бройлерів відзначають День вишиванки. Таку традицію свого часу було запроваджено спільно із ВО «Черкащани».

Тому й цього разу – 18 травня – тут як ніколи панувала особлива атмосфера єднання та патріотизму. Працівники прикрасили цей весінній день своєю яскравою та вишуканою зовнішністю, одягнувши вишиванки як традиційних робіт, так і сучасних інтерпретацій.

 


Ще одною цікавою ініціативою робітників стало прикрашування власних робочих місць. Звичайні кабінети з буденних перетворилися на мальовничі куточки української історії та побуту. Кожну кімнату оздобили національними орнаментами в найрізноманітніший спосіб, що додало відчуття родинності та домашнього затишку.

 


Серед усіх помітно виділялись своїм колоритом та багатством виставок відділ бухгалтерії, технічна дирекція, відділ  кадрів, а також служба головного лікаря ветмедицини, транспортна служба та зоотехнічний відділ.

 


Тут можна було побачити безліч унікальних речей: глиняні глечики, керамічний і дерев’яний посуд, плетені корзини, автентичні вишивані рушники, хустки та вінки. Імпровізовані печі виглядали, як витвір мистецтва.  Родзинками ж святкових виставок стали старовинна вишиванка 1924 року, а також бандура, старожитні прядка та рубель – сімейні реліквії працівників фабрики. А ще на святі можна було скуштувати власноруч приготовані національні страви: вареники, голубці, сало та деруни, запивши їх прохолодним узваром.

 


Із величезним запалом та неабияким ентузіазмом до свята підійшли і на Комплексі з переробки. Тут влаштували справжнісінькі вечорниці, де дівчата-україночки хизувалися перед парубками своїм вишиваним вбранням, демонструючи ще й власні кулінарні вміння.

 


Отримавши величенний запал позитивної енергії, усі цього дня працювали натхненно та плідно, адже долучилися до глибинних народних джерел.

Директор Миронівської птахофабрики Ольга Форостяна та директор КзПКБ Віталій Адамчук зауважили, що подібні заходи згуртовують колектив та підносять корпоративний дух працівників. Така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

Фото: прес-служба Миронівської птахофабрики.