На першому сесійному засіданні у цьому році депутати міської ради розглянуть звернення щодо децентралізації, яке планують направити голові ВРУ Дмитру Разумкову.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на оприлюдненні проекти рішень до чергового засідання.

«Депутати Канівської міської ради повністю підтримують позицію Асоціації міст України стосовно Проекту Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)», оновлений текст якого, як і попередній від 13.12.2019р. підготовлений без залучення органів місцевого самоврядування, а пропоновані зміни не відповідають Європейській хартії місцевого самоврядування.

Більш як двадцятирічний досвід організації життя базових територіальних громад на основі положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» показав багаторазові переваги у вирішенні як власних, так і делегованих повноважень у містах обласного значення (обласних центрах), ніж у населених пунктах (селах, містах районного значення) до яких були «наближені» органи центральної виконавчої влади (районні державні адміністрації).

Фактично, префекти ( в редакції Проекту Закону ) претендують на роль голів РДА, що в більшості випадків «узурпували» владу на рівні районів.

При цьому держава несла значні фінансові збитки, а ще більші від того, що базові громади або ж усувались, або ж їх усували від вирішення питань місцевого значення.

Невже Народні депутати України хочуть саме цього? Невже ми знову хочемо змінити курс країни в організації влади європейського зразка, змінивши її на авторитарну вертикаль?

За таких умов слід очікувати погіршення якості послуг для жителів всіх громад (за правління РДА перестали існувати тисячі сільських поселень які були носіями української ідентичності).

Конфлікт, який закладено в Проекті Закону, між окружними радами і базовими територіальними громадами, взагалі нівелює головну мету децентралізації – забезпечити повсюдність спроможного базового рівня місцевого самоврядування в Україні.

Враховуючи викладене, наполягаємо відхилити проект Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» №2598, прийняття якого загрожує зупиненням розвитку місцевої демократії та руху України до співдружності цивілізованих країн Європи», - зазначено у проекті звернення.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що зарплату депутатам ВРУ у січні піднімуть до 100 тис.грн.