На території України розповсюджується небезпечна іграшка-конструктор «Неокуб», конструкція якої складається з однакових кулястих магнітів.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області.

На сьогодні вже десяткам дітей і підлітків була надана медична допомога від ушкоджень, отриманих у результаті свідомого чи несвідомого ковтання деталей таких іграшок.

Також у разі випадкового ковтання кульки чи кульок цієї іграшки дитиною виникає ймовірність перекриття дихальних шляхів та удушення дитини або асфіксії.

Зі свого боку фахівці управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області проводять постійне дослідження стану споживчого ринку м. Черкаси та Черкаської області на наявність продукції, яка становить ризик і не відповідає вимогам нормативних документів, а також здійснюють моніторинг заборони надання продукції на ринку.

Зауважимо, що левова частина іграшок-конструкторів «Неокуб» реалізується через інтернет-магазини.

У разі виявлення у роздрібній чи оптовій торгівлі конструкторів «Неокуб» просимо повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області. Це можна зробити письмово (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 120), за допомогою електронної пошти (post@cherk-consumer.gov.ua), телефоном – (0472) 63-05-27.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що через постійні повідомлення про замінування черкаські школи можуть перевести на дистанційне навчання.