Місцеві комунальники для ліквідації амброзії викопують рослини, викошують траву на прибудинкових територіях та використовують спеціальну хімічну речовину.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на опубліковані проекти рішень до чергового засідання Канівської міської ради.

Після моніторингу міста, який був проведений відділом екології та муніципального контролю, було встановлено, що на території, яка перебуває на балансі КП «Місто» та КП «Міськзеленбуд» у 2018 році, загальною площею 343800 м2, орієнтовно 80% враження карантинними рослинами; а на території, яка перебуває на балансі КП «ЖЕК» у 2018 році, загальною площею 145770 м2, було встановлено орієнтовно 5% враження карантинними рослинами.

Відповідна інформація наведена у проекті рішення «Про хід виконання Програми боротьби із карантинними рослинами у місті Каневі на 2018-2022 роки за перше півріччя 2018 року».

Відтак, протягом звітного періоду з метою боротьби з амброзією та реалізацією Програми комунальним підприємством «Місто» проводилась ліквідація карантинних рослин шляхом викопування площею 7000 м2 на суму 5000 грн., та викошуванням загальної площі закріпленої за підприємством, що не дало дієвого результату.

Тож було прийнято рішення по придбанню хімічних препаратів для знищення карантинних рослин та було придбано 100 літрів хімічного препарату «Стоп-Амброзія» на загальну суму 3000 грн., що дало змогу провести знищення амброзії на 4000 м2, на даний час за рахунок підприємства придбано 1000 літрів хімічної речовини «Стоп-Амброзія» на суму 15000 грн., що дасть змогу знищити карантинні рослині на обробленій площі 40000 м2.

Комунальним підприємством «ЖЕК» проводилась ліквідація карантинних рослин на своїй загальній площі шляхом викошування прибудинкових територій.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що обласні чиновники переконані, що боротьба із амброзією у районах – лише на папері.