Днями фахівцем Канівського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Черкаській області Людмилою Заклюкою спільно з інспектором ювенальної превенції сектору превенції Канівського відділення поліції Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області Юлією Друзь для учнів 6 класу Канівської загальноосвітньої школи №6 було організовано екскурсію до ізолятора тимчасового тримання на базі Канівського відділення поліції та районного уповноваженого органу з питань пробації.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівського МРВ філії Центру пробації в Черкаській області.

Під час візиту школярі на власні очі побачили роботу поліції зсередини, в яких умовах працюють поліцейські, під час екскурсії неповнолітнім було надано інформацію про умови та порядок роботи відділу поліції, продемонстровано кімнати ізолятора тимчасового тримання та прогулянковий дворик.

Під час спілкування підлітки дізнались про особливості тримання неповнолітніх ув’язнених і засуджених, яких розміщують з додержанням вимог ізоляції, з урахуванням їх віку, фізичного розвитку, соціальної занедбаності та психологічної сумісності.

Під час зустрічі учнівську молодь також було поінформовано про такі поняття як злочин, відповідальність, покарання. Людмила Заклюка розповіла учням чим займається пробація та з яких видів вона складається, що таке ювенальна пробація, які завдання вона виконує.

Діти отримали інформацію про переваги служби пробації, корисну інформацію стосовно того, як запобігти вчиненню кримінального правопорушення у майбутньому, прослухали корисні поради щодо формування навичок самостійного прийняття відповідального рішення і критичного аналізу складних ситуацій.

«Підліткова злочинність з кожним днем набирає все більше обертів. Злочини, вчинені неповнолітніми особами, стають все жорстокішими, а найпоширеніший вид покарання - ізоляція від суспільства, шляхом позбавлення волі – не виправляє осіб, які вчинили злочин, а навпаки, стає природною причиною появу ще більшої жорстокості та агресії», - зазначила Людмила Заклюка.

Наостанок спілкування присутні мали змогу переглянути відеофільм: «Діти за гратами», який висвітлює реальні історії хлопців та дівчат, що засуджені до позбавлення волі, задля підвищення рівня правової обізнаності та недопущення скоєння ними протиправних діянь.

Після закінчення документального фільму було обговорено питання, які виникли під час перегляду фільму, та емоції, що викликала кінострічка.

В черговий раз дітям було наголошено на необхідності усвідомлення наслідків своїх протиправних дій та постійного контролю своєї поведінки для недопущення вчинення правопорушень.

Наприкінці екскурсії начальником Канівського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Черкаській області Світланою Жало було зазначено, що спільні заходи, які проводить пробація разом з ювенальною поліцією, мають великий вплив на виховання у дітей правослухняної поведінки.

Світлина від Пробація України - Черкаська область.

Світлина від Пробація України - Черкаська область.

Світлина від Пробація України - Черкаська область.

Світлина від Пробація України - Черкаська область.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що працівники пробації спільно із поліціянтами проводять індивідуально-профілактичну роботу із клієнтами служби.