Сьогодні керівництво парламенту та лідери фракцій прийшли в Адміністрацію президента на політичні консультації щодо розпуску Ради.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту BBC.

Про рішення достроково припинити повноваження Верховної Ради Володимир Зеленський повідомив у своїй інавгураційній промові 20 травня.

За словами лідера Радикальної партії Олега Ляшка, указ президента про розпуск готується, вибори можуть призначити на 21 липня.

Віце-спікер парламенту Ірина Геращенко уточнила, що указ буде не у вівторок, а ближчими днями. Відповідно, вибори можуть відбутися 21 або 28 липня - все залежить від дати документу.

Також, за її словами, президент Зеленський на зустрічі запропонував внести зміни до виборчого законодавства.

До виборів пан Зеленський пропонує провести позачергову сесію парламенту, на якій хоче скасувати мажоритарну систему та знизити прохідний бар'єр з 5 до 3%.

Лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила, що розпуск Ради є «абсолютно законним», оскільки коаліції немає вже кілька років. Також вона підтримала пропозицію президента змінити виборчу систему в країні.

«Ми погоджуємося з новим президентом з приводу того, що на нові вибори треба йти за новим законом», - сказала вона.

Також вона закликала на цій же позачерговій сесії змінити генпрокурора, очільника СБУ, міністра оборони, міністра закордонних справ та керівника Нацбанку.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що під час інавгурації Володимир Зеленський оголосив про розпуск ВРУ.