Напередодні Міжнародного дня права людини на запрошення Канівської гімназії імені Івана Франка 9 грудня 2019 року фахівцем пробації Канівського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Черкаській області Оксаною Чижевською спільно із волонтером пробації Оксаною Хоменко було проведено захід правового характеру для учнів 9-го класу.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівського МРВ філії Центру пробації в Черкаській області.

Розпочала захід Оксана Чижевська , яка провела для учнів інформаційно–конкурсний модуль: «Мораль і право, право і закон – рушійні сили для життя громадянина». Вікторина з правових питань допомогла виявити рівень правової свідомості учнів.

Далі учні почули цікаві факти з історії права, що засвідчували, як довго людство йшло до усвідомлення того, що кожна людина – унікальна і потребує захисту. Звичайно ж, згадали і про те, що усі неповнолітні мають не лише права, а й обов'язки – стосовно себе самих, родини, навчальних закладів, суспільства.

Цікавим і повчальним для учнів було спілкування із Оксаною Чижевською. Запитань було багато, а відповіді – вичерпні. Оксана Леонідівна також звернула увагу присутніх на адміністративну і кримінальну відповідальність неповнолітніх та на види покарань, які можуть бути застосовані до них. Поділилася життєвими історіями неповнолітніх клієнтів пробації.

Та найголовніше - вона дала поради, як поводитися в тій чи іншій ситуації, коли і куди необхідно звертатися підліткам у разі потреби.

До спілкування також долучилася і волонтер пробації Оксана Хоменко, яка провела модуль на тему: «Булінг, як не стати жертвою знущань». Учні мали змогу обговорити таке явище як булінг, його види, особливості, характеристики, про те, яким чином варто протистояти знущанням, як з ними боротися, до кого звертатись по допомогу, про наслідки тощо, адже в результаті агресивності та упередженості дій, спрямованих проти жертви, може статись непоправне.

Наприкінці зустрічі присутні мали змогу поділитися своїми враженнями від інформації, що вони отримали під спілкування, висловити свої думки.

Світлина від Пробація України - Черкаська область.

Світлина від Пробація України - Черкаська область.

Світлина від Пробація України - Черкаська область.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Канівщині у пробації відбувся «День відкритих дверей».