Під час громадських слуханнях була підтримана ініціатива присвоєння Миколі Кобелякському звання «Почесний громадянин Канева».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Канівської міської ради.

«Із пропозицією присвоїти Миколі Кобелякському звання «Почесний громадянин м.Канів» до виконавчого комітету Канівської міської ради звернулася Федерація гирьового спорту України», - повідомив головуючий громадських слухань, в.о.керуючого справами виконкому Володимир Святелик.

«Кобелякський М.О. є одним з фундаторів гирьового спорту України. За роки своєї тренерської діяльності підготував 29 майстрів гирьового спорту. За підготовку спортсменів високого класу з 1979 по 1984 роки М.Кобелякський був визнаний кращим тренером України з гирьового спорту. Він зробив значний особистий внесок у відродження та популяризацію українських національних традицій серед населення м.Канева і України.

Незважаючи на поважний вік Микола Олександрович і понині бере активну участь у розвитку ветеранського руху спортсменів гирьового спорту України. Є багаторазовим чемпіоном світу з гирьового спорту серед ветеранів за версією Міжнародної конфедерації майстрів гирьового спорту, проводить велику роботу з популяризації гирьового спорту, своїм прикладом залучає молодь до здорового способу життя», - йдеться у зверненні.

«20 березня ц.р. відбулося засідання комісії виконавчого комітету міської ради з питань нагород та присвоєння почесних звань, в ході якого члени комісії розглянули питання присвоєння Миколі Кобелякському звання почесного громадянина Канева і одностайно підтримали його кандидатуру. Я особисто знаю Миколу Олександровича дуже давно. Це дуже активна людина по життю і залишається він таким і донині, не зважаючи, що в серпні цього року відсвяткує свої 77», - зауважив Володимир Святелик.

У залі зібралося чимало колег Миколи Олександровича по спорту, його учні, сусіди, рідні, які прийшли висловити слова вдячності Миколі Кобелякському. Так, його учень Євген Науменко продемонстрував загалу свої медалі, які він здобув на численних олімпіадах і змаганнях.

«Це медаль чемпіона світу, це – чемпіона Європи… Але пригадую, як усе починалося... Перше місце, де ми почали займатися в Миколи Олександровича – це вагончик розміром три на шість метрів, завалений тросами – робоче місце Миколи Кобелякського. Вже пізніше нам виділили куток у «Дніпробуді» і там були навіть гирі зі штангами», - зауважив гирьовик.

«Ми досягли успіху саме завдяки Миколі Кобелякському, адже він приділяв увагу кожному своєму учневі», - заявив відомий канівський важкоатлет Ігор Циганок. Свої слова підтримки висловили Юрій Гамалій, Олександр Скорина, Яків Прогнімак та інші.

Зрештою, питання присвоєння Миколі Кобелякському звання «Почесний громадянин міста Канева» було поставлено на голосування і присутні одноголосно висловилися, що ця людина достойна носити таке високе звання. Утім, своє остаточне слово з цього приводу ще мають сказати депутати міської ради. Проект відповідного рішення розглядатиметься на сесії міської ради вже у четвер.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що кандидатуру Оксани Труфанової висувають на присвоєння звання «Заслужений працівник культури».