З початком війни в країні деякі наші проєкти перепрофілювали свою діяльність. Один із таких - центр інтелектуального та творчого розвитку «Крок назустріч», що в Катеринополі.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Фонду «МХП – Громаді».

У мирний час в центрі можна було пройти безкоштовні курси комп’ютерної грамотності, швейної майстерності та рукоділля. Сьогодні працівники центру трудяться для фронту: шиють розвантажувальні жилети для бійців. Придбати їх зазвичай дуже складно, а пошити власноруч не кожен візьметься. Талановиті майстрині центру «Крок назустріч» навчилися виготовляти їх власноруч, не маючи, при цьому, ані досвіду такої роботи, ані практики.

Основний замовник – бійці територіальної оборони та Збройних Сил України. Нині у центрі вже виготовили перші 20 таких жилетів.

Керівниця територіального центру надання соціальних послуг Катеринопільської ОТГ Анна Жоломко зазначає, що до такого замовлення майстрині поставитися дуже серйозно, тому власними силами розробили викройку і обміркували особливості такого виробу. Проте зрозуміли, що без підтримки громади не обійдуться, бо під час війни не зможуть оперативно знайти тканину. Кинули клич по селах. Здивувалися, що так багато людей відгукнулося і принесли джинсовий одяг, тканина якого може витримати велику вагу. Так само активно жителі селища відгукнулися, коли потрібно було допомогти пороти одяг: щодня приходило близько 10 жінок.

Зі слів Анни Жоломко, готовими розвантажувальними жилетами наші хлопці залишилися задоволеними, тому замовили центру чергову партію. Ініціативу підтримали місцевий волонтерський центр та депутати, адже погодилися оплатити витратні матеріали на ще 20 таких жилетів. Незважаючи на те, що професійно у центрі працює лише одна швачка з помічницею, замовлення обіцяють виконати вчасно.

 «Крок назустріч» відкрили торік на початку літа в Катеринополі для жителів громади з особливими потребами на базі Центру надання соціальних послуг Катеринопільської селищної ради. Створення центру стало можливим завдяки синергії громади, влади та благодійників. Загальна вартість проєкту становила понад 1,2 млн грн.

Левову частку витрат у рівних частках взяли на себе Фонд «МХП – Громаді», а також VPLYV (Фонд родини Нечитайло). Так, «МХП – Громаді» профінансував проєктні та ремонтно-будівельні роботи, а Фонд родини Нечитайло закупив необхідне для роботи центру обладнання. Селищна рада, зокрема, профінансувала встановлення сигналізації та закупівлю витратних матеріалів. У свою чергу Департамент соціального захисту населення Черкаської ОДА надав терцентру всі необхідні методичні рекомендації щодо створення центру.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що співробітники МХП, які захищають Україну у складі ЗСУ та ТерОборони, отримують заробітну плату у повному обсязі.