Історію та майбутнє Трахтемирова обговорили на міжнародній конференції

На базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулася міжнародна конференція, присвячена досліджена історії Трахтемирова.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Прочерк».

Чи справді король Стефан Баторій подарував козакам Трахтемирів, чи це тільки історична легенда? Чи можна вважати Трахтемирівський півострів із його старовинними монастирями «місцем сили»? Яким повинно бути майбутнє Державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів»?

Відповіді на ці непрості запитання шукали вчора учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Трахтемирів: історія та сучасність», що пройшла у стінах Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Як зазначив директор заповідника «Трахтемирів», Тарас Теліженко, на території півострова, де Дніпро круто змінює свій напрямок, представлені всі історичні епохи – від найдавніших і скіфських до Давньої Русі, козаччини і сучасності. Особливо яскравий слід Трахтемирів залишив у козацькій історії. Доктор історичних наук Сергій Корновенко, доктор історичних наук Віталій Масненко і журналіст, радник голови ОДА Андрій Кравець у своїх виступах розповіли про те, яким Трахтемирів залишився у історичній пам’яті українців, які міфи і легенди виникли навколо нього.

Численні учасники конференції з України, Білорусі та Польщі виступили із доповідями про археологічну, історико-культурну, мистецьку, духовну спадщину, дотичну до історії Трахтемирова. Тези їхніх виступів буде опубліковано в спеціальному збірнику.

Про мистецький вимір Трахтемирова, відображення його в українській художній творчості, в тому числі сучасній, розповіла заслужена художниця України Олександра Теліженко, яка також провела для студентів екскурсію виставкою мистецьких робіт, присвячених цьому «місцю сили».

Учасники конференції ухвалили резолюцію, в якій висловили переконання в необхідності повернути півострів у законну державну власність, виділивши його землі Державному історико-культурному заповідникові «Трахтемирів. «Зокрема, на їхню думку, необхідно «якнайшвидше повернути Трахтемирову статус утраченої народної Святині, культового місця для кожного українця, надавши йому статус заповідника Національного значення поруч із Шевченківським, Чигирином і Хортицею».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Трахтемирові провели Всеукраїнський живописний пленер.

Liza

Recent Posts

Наприкінці липня депутатів Канівської міськради зберуть на чергове засідання

У четвер, 31 липня відбудеться чергове засідання сесії Канівської міської ради. Про це повідомляє Kanos із посиланням…

17 години ago

На автодорозі Канів-Черкаси сталася ДТП — пасажирку госпіталізували (фото)

Дорожньо-транспортна пригода сталася 17 липня близько 16.00 години у селі Мошни Черкаського району. Про це…

17 години ago

Спортивно-родинний захід «Активні парки з МХП відбудеться у Каневі

Канівців разом із рідними запрошують долучатися до забігу, а також взяти участь у ярмарці та…

20 години ago

Жителя Черкащини судитимуть за одержання неправомірної вигоди за отримання можливості проходити військову службу в тилу (фото)

Прокурори Черкаської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт відносно мешканця м. Черкаси за фактом одержання неправомірної вигоди…

21 годину ago

Надзвичайники ліквідували пожежу на 130 кв.м., яка виникла у Каневі через ворожу атаку (фото)

Про одного постраждалого наразі відомо через російську атаку по Каневу. Про це повідомляє Kanos із посиланням на…

2 дні ago

Одна людина отримала травми у Канівській громаді під час ворожої атаки

У Канівській громаді триває ліквідація наслідків ранкової атаки. Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію очільника…

2 дні ago