Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність,  з 1 грудня 2019 року зросте з 1 564 грн. до 1 638 грн. – відтак буде проведено перерахунок пенсій та надбавок.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) ГУ ПФУ в Черкаській області.

У зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму із 1 грудня проводиться перерахунок пенсій, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму, зокрема:

– мінімальних розмірів пенсії за віком (за наявності повного стажу) та пенсії у зв’язку з втратою годувальника, призначених на загальних підставах, надбавки до пенсій за понаднормовий стаж, що обчислені виходячи з розміру прожиткового мінімуму, – непрацюючим пенсіонерам;

– мінімальних пенсійних виплат особам з інвалідністю внаслідок війни або Чорнобильської катастрофи;

– мінімальних розмірів військових пенсій;

– надбавок, підвищень та інших виплат, які обчислюються виходячи з розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги та ін.).

Не змінюються з 1 грудня окремі надбавки та підвищення, встановлені до пенсій у твердому розмірі, зокрема: дітям війни (66,43 грн.), додаткові пенсії постраждалим від Чорнобильської катастрофи I, IІ, III, IV категорії, ін.

Перерахунок пенсійних виплат проводиться в автоматизованому режимі, він не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду.

Пенсіонери, які мають право на підвищення пенсії, пенсію в новому розмірі отримають у грудні.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що в області продовжили роботу із підприємствами-боржниками.