До голосування допущені проєкти: «Придбання портативного світлодіодного екрану для громади Канівської ОТГ», «Кінезотерапія – активна реабілітація канівців», «Сортувальний екопростір «Сортуй відповідально» та мікропроєкти - «Човни та катамарани», «Розвиваюче дозвілля. Вуличні шахи», «Встановлення лавок на горах Гончариха і Лиса», «Реклама Канева як туристичного міста», «Дерев’яні будиночки для безпритульних тварин».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Разом з тим члени комісії з питань Громадського бюджету зняли з участі проєкти: «Парк біля «Музею військової техніки», «Зона відпочинку та тренувань», «Облаштування у приміщенні територіального центру туалетної кімнати для маломобільних груп населення»,  «Сквер з пам’ятником (знаком) Магдебурзьке право – місту Канів», «За безпеку дітей», «Каневу безпечне плесо в літню спеку».

Так, проект «Зона відпочинку та тренувань» за словами фахівців не відповідає вимогам Положення про Громадський бюджет. В проєкті не передбачено відведення земельної ділянки, облаштування освітлення зони відпочинку та основи для розміщення спеціального покриття. Ці роботи також передбачають виготовлення проектно-кошторисної документації, що також потребує додаткових коштів і часу.

«Відтак, вказані цифри не відповідають дійсності. Насправді реалізація цього проекту вийде значно дорожче», - наголосила начальник управління економічного розвитку Олена Жорнова.

Голова комісії, керуючий справами виконавчого комітету Володимир Святелик зауважив, що враховуючи досвід реалізації проєктів-переможців Громадського бюджету минулих років було ухвалено рішення міської ради, яким передбачено, що тепер всі проекти реалізуються протягом одного року, а їх вартість має «вписуватися» у вказаний бюджет без потреби виділення додаткових коштів. Враховуючи всі обставини члени комісії ухвалили рішення зняти цей проект з участі в конкурсі.

Не допустили до голосування й проєкт «Сквер з пам’ятником (знаком) Магдебурзьке право – місту Канів». За словами працівників управління архітектури і містобудування відповідно до генерального міста цей проект неможливо реалізувати у вказаному місці. Автору запропонували розглянути можливість обрати інше місце та внести зміни в проект, однак він на це не погодився. Відтак, проект було знято з голосування. 

Зняли з голосування члени комісії і проект «Каневу безпечне плесо в літню спеку». Автор спочатку погодився, а потім передумав змінити місце реалізації проекту у разі перемоги з Дніпра на озеро Лимарка і сам ініціював зняття відповідного проекту з участі в цьогорічному Громадському бюджеті.  

Також не підтримали на комісії проект «За безпеку дітей», що передбачав облаштування дитячих майданчиків по місту. За словами працівників з управління ЖКГ та екології в проекті неправильно вказані адреси дитмайданчиків, які за словами автора потребують ремонту. 

Відтак, на голосування в цьогорічному Громадському бюджеті висуваються усього 8 ініціатив – з них 3 проєкти і 5 мікропроєктів. Голосування, нагадаємо, стартує 11 листопада ц.р.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що виконком підтримав петицію про ремонт дороги по вулиці Ліскова.