За 7 місяців 2021 року на території Канівської міської територіальної громади сталося 3 нещасні випадки на воді, внаслідок яких загинуло 3 осіб. Загалом з початку року на воді загинуло 5 жителів Канівської громади.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

На території Канівської громади немає спеціально облаштованих пляжів для купання. Швидка течія (0,65-1,4 м/с), різкі зміни рівнів води (1,0-1,5 м) в річці Дніпро, від сезонної роботи Канівської ГЕС, не дозволяє влаштувати пляж та місця відпочинку на воді по місту Канів у відповідності до вимог наказу Міністерства внутрішніх справ від 10.04.2017 № 301 «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України».

Місця, де населення міста виходить до водойми на відпочинок є стихійними і не відповідають вимогам законодавчих актів.

Слід зазначити, за даними ДСНС, станом на 23 липня ц.р. з початку 2021 року загалом в Україні зафіксовано 859 випадків утоплення. Із них 310 – тільки з початку липня. Серед потонулих у цьому місяці майже 40 дітей. Лише на Київщині з початку року потонуло 84 особи, з них 7 дітей. Страшна статистика, яка, на жаль, не зупиняє людей і не змушує переглянути своє ставлення до заходів безпеки.

Тож, якщо ви вже і вирішили освіжитися приємною прохолодою вод Дніпра просимо ніколи не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.

Не запливайте далеко, оскільки можна не розрахувати своїх сил. Відчувши стомленість, не розгублюйтесь і не прагніть швидше допливти до берега. Слід «відпочити» на воді, перекинувшись на спину і підтримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у 5-ти кілометровій зоні Канівської ГЕС браконьєр за ніч виловив понад 800 штук риби (фото).