Нещодавно у Каневі відбувся шаховий турнір пам’яті кандидата у майстри спорту, нині покійного Анатолія Рогового.
Цього року перемогу у ньому здобув Владсилав Москалець. Друге місце посів Володимир Ситніков, а на третьому місці опинився Михайло Варварський.
Користуючись нагодою, журналісти «Kanos» вирішили дізнатися більше про життя відомого канівчанина, на честь якого щорічно проводиться шаховий турнір та поспілкувались з його сином – Віктором Роговим, який і розповів про захоплення батька грою у шахи.
«Народився батько 20 квітня 1926-го року у Запорізькій області. Батько (мій дідусь) загинув у 30-ті роки за невідомих обставин. Перед війною він переїхав із мамою, яка була вчителькою, жити у Запоріжжя. Там бабуся працювала директором школи і перед війною її навіть приставили до Ордена Леніна. Коли моєму батькові виповнилося 17 років, вже була війна і він пішов добровольцем служити у Третій український полк. Має численні нагороди, був поранений. Загалом прослужив 7 років. Після повернення додому працював сталеваром на заводі «Запоріжсталь», а у 1953-ому році вступив у Київський медичний інститут, де навчався до 1959-го року», – поділився спогадами про батька чоловік.
Цікавою також виявилася й історія Віктора Анатолійовича про те, як його батько опинився у Каневі та закохався у це місто на все життя.
«Після 4-го курсу, коли батька мав проходити практику, його направили у Прилуки. Але він навчався із Михайлом Іщенком, який і запросив друга поїхати у Канів. Місто дуже сподобалося батьку і тут згодом він зустрів свою дружину – мою маму. Після завершення навчання батьку став першим у Каневі лікарем-ЛОРом. Загалом він пропрацював близько 40 років, зробивши за цей час більше 15 тисяч операцій», – говорить він.
«Захоплення шахами з’явилося ще із часів Другої світової війни. Під час навчання батько неодноразово був чемпіоном інституту, а із 1961-го року він почав переписуватися із Одеським шаховим клубом. Колись стався дуже цікавий випадок. У 60-ті роки батько вступив в орденатуру і ми залишилися із мамою. Одного разу маму викликали і вона не повернулася ночувати. Ми разом із маленьким братиком залишилися вдома і плакали. Прийшли сусіди і почали з’ясовувати, де зникла наша мама. Тоді її забрали у КГБ, оскільки у закордонній листівці, яка прийшла на ім’я батька, були лише цифри, які розцінили як секретний код чи шифр. І поки батько не повернувся із Києва, маму не випустили», – з усмішкою згадує син.
З його слів, за своє життя Анатолій Роговий листувався по шахам з гравцями із багатьох країн світу. Він згадує, що інколи одна гра у шахи по переписці могла тривати більше двох років. Так, у 80-ті батько Віктора Рогового по листуванню грав у шахи з мільйонером із Сіетлу, який запропонував останньому, навіть, нову машину.
Символічним стало і те, що напередодні своєї смерті Анатолій Роговий також збирався на шаховий турнір.
«У той день він мав грати із Миколою Порожнім. По дорозі батькові стало зле і він, не заходячи у приміщення, де мав відбуватися турнір, пішов у приймальню «швидкої допомоги». Лікарі діагностували інфаркт і до вечора він помер. Це сталося 13 грудня 1998-го року», – із сумом згадує син.
Після цього трагічного випадку, колишній очільник міста і підписав розпорядження про те, щоб щорічно проводити турнір пам’яті Анатолія Рогового у Каневі.
У четвер, 31 липня відбудеться чергове засідання сесії Канівської міської ради. Про це повідомляє Kanos із посиланням…
Дорожньо-транспортна пригода сталася 17 липня близько 16.00 години у селі Мошни Черкаського району. Про це…
Канівців разом із рідними запрошують долучатися до забігу, а також взяти участь у ярмарці та…
Прокурори Черкаської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт відносно мешканця м. Черкаси за фактом одержання неправомірної вигоди…
Про одного постраждалого наразі відомо через російську атаку по Каневу. Про це повідомляє Kanos із посиланням на…
У Канівській громаді триває ліквідація наслідків ранкової атаки. Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію очільника…