Канівський міськрайонний суд переглянув ухвалене заочне рішення та скасував стягнення виплати за заборгованість по відсоткам за користування кредитом у розмірі 111 тис.грн.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міськрайонного суду.

У липні 2018 року Канівський міськрайонний суд було винесено заочне рішення, яким задоволено вимоги ПАТ КБ «ПриватБанк» та стягнуто борг з мешканця м. Канева, за кредитом: 5919,28 грн. та заборгованість по відсоткам за користування кредитом - 111080,72 грн., всього 117 000 грн.

 У 2019 році боржник звернувся до суду із заявою про перегляд даного заочного рішення і довів у судовому засіданні, що позивач не мав права стягувати з нього заборгованість по відсоткам, оскільки банком не дотримано процедуру укладення кредитного договору. 13 листопада 2019 року судом винесено нове рішення, яким стягнуто лише суму кредитної заборгованості - 5919,28 грн.

Загалом Канівським міськрайонним судом Черкаської області за І півріччя 2019 року розглянуто 758 цивільних справ, з них 174 спорів, що виникають із договорів позики, кредиту, банківського вкладу, тобто банківські установи звертаються до суду з позовами про стягнення кредитної заборгованості із фізичних осіб. Поряд з цим, судова практика свідчить про те, що  85 боржників із вказаної кількості справ не з’явились у судові засідання і суд змушений був виносити заочні рішення за їх відсутності та без урахування їх позицій.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що відділ освіти подав позов до КП «Теплові мережі» про стягнення 630 тис.грн.