У залі засідань Будинку рад відбулася зустріч з директором Черкаської дирекції АТ «Укрпошта» Олександром Марченком, який розповів присутнім про зміни, що будуть відбуватися в обслуговуванні сільського населення в галузі поштового зв’язку, про пересувні поштові відділення та особливості їх роботи.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської РДА.

Пересувне відділення поштового зв’язку – це повноцінне поштове відділення, яке приїжджає у невеликі села та хутори з населенням до 2000 жителів. Пересувні відділенні потрібні для того, аби жителі навіть найвіддаленіших і найменших населених пунктів України отримали всі потрібні їм поштові, логістичні й фінансові послуги: сплачували комірне, отримували пенсії, поповнювали мобільний, купували продукти харчування та побутову хімію, надсилали посилки тощо. Тобто абсолютно весь спектр послуг.

«Укрпошта» – єдиний національний поштовий оператор зі 100% покриттям. Для понад 15 млн жителів хуторів, сіл та селищ саме пошта є місцем, де можна отримати всі послуги. Адже через низьку щільність населення там немає базової інфраструктури: аптек, банків, магазинів та інших благ цивілізації.

Бригада пересувного відділення доставляє ліки, періодику й посилки, приймає оплату за комунальні платежі тощо. Завдяки пересувним відділенням у селах розвивається малий бізнес – можна відправляти свої товари поштою у будь-який куточок країни та за кордон.

До запровадження пересувного відділення у маленьких селах працювали стаціонарні поштові відділення, а хутори, де всього кілька десятків жителів, обслуговували постійні листоноші. Вони долали великі маршрути з товарами, поштою та грошима пішки, або на велосипеді. Завдяки пересувним відділенням, листоношам не доведеться ходити до маленьких хуторів, адже тепер туди приїжджатиме сучасне авто з бригадою з трьох людей: листоноші, водія-супроводжувача та начальника пересувного відділення. Вони зможуть доставити все необхідне до домівок людей, допомогти оплатити комунальні послуги, оформити передплату, поповнити мобільний зв’язок тощо.

Далі Олександр Сергійович презентував автомобілі пересувної пошти. На Канівщині буде діяти таких 6. Кожне село обслуговуватиме начальник відділення, водій-супроводжувач та листоноша.

Черкаська область стала однією з 7 перших областей по Україні, де у населених пунктах з населенням до 2 тис. жителів стаціонарні поштові відділення Укрпошти трансформуються у формат пересувних відділень. Це відбувається у рамках стратегії Укрпошти по 100% комп’ютеризації та автоматизації України.

Із запровадженням пересувних відділень кожен зможе замовляти та отримувати ліки та товари з інтернет-магазинів, до яких раніше сільські жителі не мали доступу, через банальну відсутність цих установ у селі:

банківські відділення присутні лиш в 5-6% населених пунктів, а їх загальна кількість складає лише 7,5 тис відділень по усій банківській системі;

протягом 2019 року кількість аптек і аптечних пунктів сумарно зменшилася майже на тисячу одиниць і станом на січень 2020 року в Україні було зареєстровано трохи менше 20 000 аптечних торгових точок (в селах і селищах міського типу - 26% або 5200 торгових точок).

Після прийняття законопроєкту 2788-д про поштовий банк банківські послуги вперше зможуть надаватися на 100% території України, що особливо важливо для селян, пенсіонерів, ОТГ та фермерів.

У Черкаській області 752 населені пункти з населенням менше 2-х тисяч жителів, де проживає майже 400 тис. мешканців. Їх будуть обслуговувати 105 бригад пересувних відділень. Для того, щоб швидко та якісно надавати всі необхідні послуги сільським мешканцям у області буде 12 точок базування – районних центрів, з яких виходить необхідна кількість маршрутів у районі.

Для кожного села буде розрахований оптимальний графік роботи пошти в залежності від потреб населення. Формат пересувних відділень дозволяє надавати більше послуг. Тому у селах, де попит збільшуватиметься, відповідно збільшуватиметься кількість днів, коли пошта приїжджатиме у населений пункт. У день приїзду автівки Укрпошти працюватиме і точка присутності (приміщення Укрпошти або приміщення надане сільрадою, де будуть надаватись поштові послуги). А у населених пунктах, де навантаження більше буде працювати постійна листоноша села навіть у дні, коли авто Укрпошти не приїжджає.

Бригада пересувного відділення складатиметься з начальника відділення, листоноші бригади та водія-супроводжувача. У селах з більшою завантаженістю працюватиме постійна листоноша села.

Авто FIAT DOBLO повністю укомплектовано для комфортної роботи пересувного відділення та здатне доставити наші послуги клієнтам навіть в погану погоду та у малопрохідній місцевості. Воно тримісне, з обладнаним робочим місцем для листоноші бригади. Пересувне відділення має тепло- та шумоізоляцію, кондиціонер та пічку для обігріву, щоб працівники працювали комфортно за будь-якої погоди. При цьому авто має великий ізольований багажний відсік для посилок, систему для сортування кореспонденції, вогнестійкий сейф та сумку-холодильник для доставки ліків.

Більше деталей можна знайти на сторінці проєкту на офіційному сайті Укрпошти.

Якщо у вас виникнуть запитання звертайтесь, будь ласка, до Юлії Іващенко за номером телефону

+38 095 215 83 46, або електронною адресоюivashchenko-yf@ukrposhta.ua.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Кабмін запланував до кінця року провести ремонт чотирьох шлюзів, зокрема й Канівського.