Цієї весни у соцмережах набув популярності світовий челендж з прибирання засмічених територій під назвою "#Трештег". Багато людей долучились до прибирання різноманітних місць по всій області. Підхопила еко-акцію і молодь Канівщини.

Спочатку хлопці та дівчата Канівського вищого професійного училища та Канівського коледжу культури і мистецтв облаштовували територію і прибрали клумби біля своїх навчальних закладів. А потім зініціювали висадку троянд на Тарасовій горі. Підтримав молодіжний заклик і долучився до акції з озеленення і народний депутат від Черкащини Владислав Голуб.

 «Ми завжди беремо участь в таких акціях, проводимо благоустрій території біля нашого навчального закладу. У нас є міська територія, яка за нами закріплена, де ми щороку наводимо порядок. Студенти завжди долучаються із задоволенням. Навіть діти, які сьогодні перебувають на практиці за межами міста, приїхали до нас і взялися до справи»,- розповіла заступник директора Канівського вищого професійного училища Світлана Маринчук.

В рамках акції на Чернечій горі висадили символічну кількість троянд – 205 кущів до 205-ї річниці з дня народження Кобзаря.

«Я підтримала таку акцію, бо наша рідна Канівщина має бути чистішою, квітучою, щоб до нас приїжджали гості з різних міст»,- каже другокурсниця Канівського вищого професійного училища Альона Мороз.

Троянд висадили на клумбі перед центральним входом в музей, біля підніжжя Тарасової гори, а також біля світлиці Тараса.

«Щороку небайдужі до заповідника люди допомагають нам у придбанні насіння, саджанців, адже на початку сезону ми завжди намагаємося оновити територію, бо частина рослин пропадає, однорічні насаджуємо знову. В цьому році будемо робити реконструкцію могили Кобзаря, аби вона мала більш привабливий вигляд,- зазначає генеральний директор Шевченківського національного заповідника Мар’ян Піняк. - Такого флешмобу, як цьогоріч – 205 троянд одночасно – в нас ще не було. Дякуємо за організацію і підтримку нардепу Владиславу Голубу та студентам».

Директор Канівського коледжу культури і мистецтв Віктор Тихомир зазначає, що студенти не лише допомагають в облаштуванні територій заповідника, а й завжди долучаються до культурних заходів в рамках вшанування Кобзаря.

Естафету флешмобу канівські студенти передали Черкаському національному університету ім. Б. Хмельницького.

«Приємно перебувати у колі молодих людей, які усвідомлюють важливість збереження екології в сучасному світі. Такі акції об’єднують нас і дарують позитивні емоції. А для мене особисто — це добра нагода поспілкуватися зі студентами, зокрема, запитати про успіхи й досягнення моїх стипендіатів», — зазначив Владислав Голуб.

Нагадаємо, минулого року за ініціативи нардепа започатковано іменні стипендії за успіхи і досягнення для студентів п’яти навчальних закладів, які розташовані в межах 197 виборчого округу. Спільно з Владиславом Володимировичем студентство  організовує й інші різноманітні акції.