Автори та авторки проекту «реАнімація виборців» намагаються привернути увагу молодіжної аудиторії до важливості свідомого голосування із подальшою їх активною участю у виборчому процесі через створення мультиплікаційних фільмів.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби організації.

Днями у Канівському коледжі культури і мистецтв відбувся воркшоп із анімації, що його провели експерти столичної студії «Ridni Animation» та активістки проекту «реАнімація виборців».

«Чому ми вирішили проводити саме заняття із мультиплікації? За дослідженнями соціологів, менше третини молодих людей мають намір голосувати на найближчих виборах. Особливо це стосується молоді, яка не має вищої освіти і навчається у професійно-технічних закладах у районних центрах», - розповідає координаторка проекту у Черкаській області та голова ГО «ФлайМедіа» Ірина Семенова.  За її словами, оскільки молодь належить до тієї вікової групи, яка найбільш прихильно ставиться до демократичного розвитку України, то їх небажання брати участь у політичному житті країни викликає занепокоєння.

Серед причин низької участі молоді у районах у виборах можна відмітити недостатню віру юнацтва у важливість їхнього голосу, нерозуміння політичних процесів та відсутність паралелей між тими процесами та життям і добробутом на місцях. Юнацтву бракує інформації про їхні виборчі права, не вистачає впевненості у тому, що їх голос - значущий, а це означає, що тільки через інформування молодь замотивувати неможливо. Треба дати їм інструмент, який допоможе відчути, що доля виборів та доля країни - у їхніх руках.

Чи вдалося це під час занять анімацією? Ми запитали про це власне учасників та учасниць воркшопів:

«Я зрозуміла, що брати участь у виборах, - це дуже важливо. Адже твій голос може стати вирішальним. Зрештою, коли ти голосуєш, ти стаєш причетним до змін у своїй країні», - розповіла Анастасія Чередник,  учениця Канівському коледжі культури і мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

«Людині не повинно бути байдуже, хто керує країною, у якій вона живе. А я хочу, щоб українці не виїжджали за кордон, а лишалися жити тут і могли заробляти, не боялися тут народжувати дітей», - поділився своїми міркуваннями Іван Вікторов, який опановує у цьому ж закладі мистецтво кіно-, фото- та відео зйомки.

 Загалом організатори проекту очікують, що участь у заняттях з анімації візьме понад 200 учнів та учениць старших курсів ПТНЗ, які дізнаються про важливість активної участі у виборах через «роботу пальчиками» під час воркшопів із анімації, а також візьмуть участь у конкурсі на кращий мультфільм, присвячений участі у виборах.

«Щиро дякуємо керівництву навчального закладу за підтримку та активну участь у проекті», - коментує координаторка проекту у  Черкаській області та голова ГО «ФлайМедіа» Ірина Семенова.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що іноземні студенти під час мистецького заходу у Каневі провели майстер-класи.