Днями від друзів з міста-партнера Члухова (Польща) для канівських гирьовиків передали подарунок – багатофункціональний спортивний тренажер.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Обладнання встановили в приміщенні Канівської загальноосвітньої школи №3. Тут уже четвертий рік офіційно функціонує гурток з гирьового спорту.

«Одного разу нас – гирьовиків - запросили до школи, щоб поспілкуватися з дітьми, розповісти про цей вид спорту. Так, в ході бесіди виникла ідея організувати тут секцію з гирьового спорту», - розповідає тренер та багаторазовий чемпіон-гирьовик, учень Миколи Кобелякського - Євгеній Науменко.

Тричі на тиждень в гуртку займаються майбутні атланти. Сьогодні гурток відвідує близько 30 учнів.

«Це не тільки вихованці школи №3, а й школи №4 та Канівського ВПУ… Минулого року ходили до нас займатися і діти з гімназії ім.Івана Франка. Вік спортсменів різний, починаючи з 8 років і до 22-х. Окрім хлопців є й кілька дівчат – це Анастасія Мостова і Катерина Павліченко. Остання сьогодні вже студентка, живе не в Каневі, але, приїжджаючи додому, приходить до нас», - говорить Євген Науменко.

Розпочинаються тренування з розминки. Потому спортсмени переходять до силових вправ. У цьому їм допомагають тренажери, штанги та «колекція» гир різної ваги.

«Один тренажер, подарований спонсорами, вже зламався. Решта все - фактично саморобне. Тож новий тренажер одразу став у нагоді. Вже випробували і дуже задоволені. Дякуємо польським друзям за підтримку у розвитку гирьового спорту в Каневі», - говорить тренер.

До слова, вартість такого обладнання на ринку сьогодні складає близько 30 тис.грн.

У кімнаті, площею 6 х 6 квадратних метрів, хлопці присідають, тоді «жим лежачи» та вправи «поштовх» і «ривок» гир. 12-річні хлопчаки з легкістю підіймають штангу, вагою 25 кг. Поруч із школярами тренується і багаторазовий чемпіон,  ветеран гирьового спорту Ігор Циганок.

Минулого року канівські гирьовики їздили представляти місто у Запоріжжя, Бориспіль і навіть Гродно (Білорусь).

«Помітив, хто прийшов сам, добровільно – той буде займатися, а кого привели – ті швидко «перегорають». Але спостерігав і таке, що переставали ходити, а тоді проходив час і вже приходили за власним бажанням. Тоді буде діло. Буває й таке, що хлопці прийшли, але, бачу, працювати не хочуть. В такі дні я не примушую. Прийшли сюди – це вже добре. Гирьовий спорт - це спорт на виносливість та витримку, коли щодня тобі доводиться перемагати не конкурента, а самого себе», -  зауважив Євген Науменко.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Яблуневі збільшується кількість дошкільнят.