Протягом тижня місцеві медпрацівники отримували нові знання та покращували практичні вміння у навчально-тренінговому центрі КЗ «Черкаський обласний центр профілактики боротьби із СНІДом», що дозволить запровадити надання відповідних послуг у сільських амбулаторіях Канівщини.

Про це повідомляє  «Kanos» із посиланням на інформацію Центру первинної медико-санітарної допомоги у соціальній мережі.

У межах заходу, який проводився за підтримки проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії»,  50 канівських лікарів та медсестер сільських амбулаторій Канівщини протягом тижня покращували навички проведення швидких тестів на визначення антитіл до ВІЛ.

До цього часу отримати послуги консультування і тестування на ВІЛ було можливо лише в центральній районній лікарні та центрі первинної медико-санітарної допомоги в Каневі, однак після проходження цього навчання та підтримки міської та районної влади вдасться забезпечити доступ населення сільських громад Канівського району до якісних послуг консультування і тестування на ВІЛ.

Швидкі тести для діагностики ВІЛ-інфекції- це прості у використанні діагностичні набори, які дозволяють отримати результат дослідження протягом декількох хвилин. Вони є альтернативою використанню класичних діагностичних тест-систем, бо не потребують застосування дорогого устаткування і висококваліфікованого персоналу.

Відзначимо також, що, за даними Черкаського обласного центру СНІДу, у Канівському районі найвищі показники поширеності та захворюваності на ВІЛ-інфекцію, як серед міського, так і серед сільського населення.