Державною екологічною інспекцією Центрального округу проведено чергову планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ДП «Смілянське лісове господарство».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександра Познякова.

У ході перевірки встановлено, що при проведенні підприємством суцільних рубок і рубок формування та оздоровлення лісів (вибіркові, санітарні, прохідні) було пошкоджено дерева до ступеня припинення росту, які не взяті до рубки та в подальшому самовільно зрізані без спеціального на те дозволу (лісорубного квитка), що є порушенням статті 69 Лісового Кодексу України, пункту 42 Санітарних правил в лісах України, пункту 3 Правил поліпшення якісного складу лісів та пункту 2 Порядку спеціального використання лісових ресурсів.

Внаслідок незаконної рубки дерев Управлінням державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Державної екологічної інспекції Центрального округу розраховано завдану державі матеріальну шкоду на загальну суму 63 тис. 538 грн. та направлено претензії для добровільного відшкодування до ДП «Смілянське лісове господарство», які сплачено підприємством у повному обсязі.

Крім того, до адміністративної відповідальності за порушення вимог природоохоронного законодавства притягнуто 6 осіб за ст.64 КУпАП «Порушення встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі і вивезення деревини, заготівлі живиці», ст. 65 КУпАП «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що екс-директора одного із лісогосподарських підприємств Черкащини засудили до 5 років позбавлення волі.