В останні дні травня, у теплому секторі циклону, погода попрощається з весною  окремими зливами та грозами. Загальний температурний фон 18-19°, що в межах та дещо вище кліматичної норми.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Із вівторка і до кінця робочого тижня атмосфера перебуватиме у більш стійкому стані, оскільки домінантом у формуванні погоди стане поле підвищеного тиску. Проте вдень, за рахунок термодинамічної нестійкості цілком можливі локальні короткочасні грозові дощі. Вдень 2 - вночі 3 червня на Черкащину «увірветься» атмосферний фронт, який додасть порцію вологи. Температура вночі 10-15º, вдень 23-28º.

Такі погодні умови сприятимуть активному росту та розвитку всіх сільськогосподарських культур, проте загальний дефіцит опадів зумовить подальше зниження волого запасів грунту. Для заготівлі сіна стабільної стійкої погоди гарантувати не можна.

За кліматом червень - це справжній літній місяць з грозами, зливами, шквалистим посиленням вітру іноді з градом. На червень припадає день літнього сонцестояння, коли найдовший день протистоїть найкоротшій ночі і сонце повертає на зиму, скорочуючи дні, хоча попереду ще багато літа.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині завершили посівну кампанію.