Три дні, п’ять населених пунктів, шість крутих українських фільмів та майже 3,5 тисячі задоволених і натхненних глядачів, які відвідали кінопокази Національного туру «Кіно просто неба!», що завітав на Канівщину минулого вікенду.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію ПрАТ «Миронівської птахофабрика».

Відповідний проєкт реалізовується Благодійний фонд «МХП-Громаді» у партнерстві з Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – Дивись українське!» та за підтримки ДержКіно України.

Отож, як і анонсувалося, сучасне українське кіно розпочало свій хід з Мартинівки. Тут для місцевих жителів транслювали «Фокстер і Макс» – український фантастичний сімейний фільм про пригоди хлопчика та собаки-супергероя.

Вже увечері цього ж дня кіномобіль завітав до Степанців. Як і минулого року, затишним кіномайданчиком знову слугував місцевий стадіон «Маракана». Показували для степанчан та гостей села художню казку «Пекельна хоругва або Козацьке Різдво».

Презентувати фільм до Степанців приїхав його креативний продюсер Андрій Дончик. Між іншим, як виявилось, він теж є членом Степанецької громади, адже, як розповів сам, з 2005 року періодично мешкає у Голяках, що близько року тому увійшли до складу громади.

Звертаючись до присутніх, він відзначив унікальність «Пекельної хоругви»: «Ми сьогодні дивимось надзвичайно цікаве кіно! Крім того, що цей фільм став лідером кінопрокату 2020 року, лідером касових зборів, він ще й став володарем «українського оскара» – премії «Золота дзига» 2021 року в номінації глядацьких симпатій»!

До речі, на запрошення пана Андрія, до Степанців завітав і автор та сценарист фільму, видатний український казкар, творчість якого отримала світове визнання, Сашко Лірник.

Презентуючи «Пекельну хоругву», він розповів:

– Мені пекло, що Україну пов’язують із салом та шароварами, тож і я, і вся знімальна група поставили собі за ціль показати українців шляхетними героями, якими вони є насправді. І нам це вдалося, адже фільм дійсно розкриває наш український дух, козацький і незнищенний. Загалом, козацька різдвяна казка сподобалася глядачеві. І в Україні, й закордоном – люди скрізь вітають її оплесками! Тож, отримавши такий чудовий відгук, ми обов’язково будемо знімати далі й нині я вже пишу сценарій продовження.

А вже наступного дня, в неділю, цілий кіновернісаж чекав на Канів! Кінопокази на набережній Дніпра стартували о 12-ій та тривали аж до пізнього вечора. Всі охочі мали змогу переглянути цілих п’ять фільмів, а саме – яскраву трагікомедію «Мої думки тихі» з Ірмою Вітовською у головній ролі, фільм-мюзикл «Гуцулка Ксеня», сімейний фантастичний фільм «Бобот та енергія Всесвіту», вже згадуваний «Фокстер і Макс», а також «Дике поле» – екранізацію роману «Ворошиловград» українського письменника Сергія Жадана.

Варто додати, що справжньою родзинкою показів у Каневі став візит одного з амбасадорів проєкту, видатного українського актора та народного улюбленця Богдана Бенюка.

Презентуючи Національний Тур, він відзначив важливість популяризації українського кіно:

– Завдяки цьому проєкту, ми привозимо в українські громади українські фільми, зняті українськими режисерами з українськими акторами і це дуже важливо! Переконаний, що такі ініціативи з боку МХП й загалом підтримка проукраїнського бізнесу піднімають і розвивають українську культуру. Загалом, «Кіно просто неба» – це не просто подарунок для України, це свого роду культурний вибух, що буде чудовим початком для того, щоб у нас з’являлося більше мандрівних кінотеатрів, які будуть нести в громади українське кіно.

До привітань громади Канева долучився й заступник директора Миронівської птахофабрики Сергій Ладохін, а також директорка Благодійного фонду «МХП – Громаді» Тетяна Волочай, які відзначили, що завдяки проєкту сучасне українське кіно побачили загалом понад 50 тисяч українців з 342 населених пунктів в 10 регіонах України.

До речі, перед кінопоказами у Каневі відбулась ще одна цікава подія – на великому екрані презентували роботу канівських підлітків, які у червні стали учасниками проєкту «Кінематографічні майстер-класи для підлітків «Grandparents очима дітей». Представив короткометражний фільм режисер Андрій Дончик, який відзначив талановитість, відкритість до нового та вмотивованість сучасної молоді. До речі, героєм першої «проби пера» канівської юні став відомий місцевий скульптор Володимир Толстопятов.

Третій кінодень розпочався у Келеберді. Тут також дивилися «Пекельну хоругву», а вже вечірній показ презентували у Бобриці, де громада із задоволенням зібралася переглянути «Мої думки тихі».

Святкові вихідні на Канівщині однозначно вдалися й минули під знаком «Кіно просто неба».

На зображенні може бути: 19 людей, дитина, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 1 особа, сидить, стоїть та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 6 людей, дитина, люди стоять, люди сидять та парк

На зображенні може бути: 5 людей, дитина, люди сидять, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 4 людини, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 2 людини та люди стоять

На зображенні може бути: 2 людини та люди стоять

На зображенні може бути: 8 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 9 людей, дитина, люди сидять, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 6 людей та люди стоять

На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 6 людей, люди сидять, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 7 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 10 людей, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять, на відкритому повітрі та текст «UKRAINE»

На зображенні може бути: 6 людей та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди сидять, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 2 людини та люди стоять

На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять, люди сидять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 8 людей, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 5 людей, дитина, люди сидять, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 8 людей, дитина, люди сидять, люди стоять та на відкритому повітрі

На зображенні може бути: 8 людей, люди стоять, люди сидять, на відкритому повітрі та текст «AN MEI NEAT»

На зображенні може бути: 9 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що жителів Степанецької громади безкоштовно консультували обласні медики у межах реалізації проєкту «Лікар для села» (фото).