Одноразову грошову допомогу у квітні нараховано 373 399  пенсіонерам області (92 %  загальної кількості).  Видатки на виплату та доставку допомоги становлять  близько  374 млн грн.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію ГУ пенсійного фонду України у Черкаській області.

Головне управління Фонду в області отримало фінансування, тож кошти вже надходять до виплатних установ. Просимо пенсіонерів залишатися вдома: одноразову грошову виплату буде зараховано на банківські рахунки або ж її принесуть працівники «Укрпошти».

 

Усі виплати здійснюються відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 р. № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» передбачено виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 в сумі 1000 гривень окремим категоріям населення.

 

Водночас нагадуємо:

 

  • В області з 1 квітня 2020 року проведено перерахунок пенсії особам, які після призначення (перерахунку) пенсії продовжували працювати та на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули права на проведення перерахунку (41 тис. пенсіонерів, із них 2,7 тис. –  по стажу та заробітній платі після призначення (попереднього перерахунку) пенсії).

 

  • Пенсіонерам області, яким виповнилося 80 років і більше, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням усіх надбавок і підвищень не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2019 рік (9 205,19 грн),  із 01 квітняпоточного року  встановлено щомісячну компенсаційну виплату до пенсії в розмірі до 500 гривень. На Черкащині з загальної чисельності пенсіонерів (406 400 осіб) пенсії перераховано в автоматизованому режимі 53 793 особамяким виповнилося 80 років (52 115  цивільним пенсіонерам, 1 678 – пенсіонерам силових структур). Додаткові видатки на виплату пенсії в регіоні становлять понад 28 млн грн.

Постановою визначено дату проведення індексації пенсій у 2020 році: це – 1 травня. Перерахунок проводитиметься із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11.

 

У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії менше 100 гривень, буде встановлено доплату до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині планують залишити чотири чи п’ять районів.