У межах загальноукраїнських акцій «Посади дерево!» та «Збережемо первоцвіти!» канівські школярі провели флешмоб та опитування канівців.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сторінки директора Канівської санаторної школи-інтернат Сергія Гринця у Facebook.

Днями учні 10-го класу комунального закладу «Канівська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради» вихованці «Канівського шкільного лісництва» долучились до загальноукраїнських акцій «Збережемо первоцвіти!» і «Посади дерево!»

Діти запропонували провести соціологічне опитування населення: було цікаво дізнатись, скільки жителів Канева за своє життя посадили дерева, а хто лише збирається зробити цю добру справу. А ще напередодні жіночого свята актуальним стало запитання: «Чи дарували Ви (Вам) первоцвіти?».

«Відразу ж хочеться подякувати канівчанам за відверті відповіді.

Приємно було зустрічати людей, які розуміють, що первоцвіти зривати, продавати, купувати, – це злочин проти природи! Той, хто знищує Червонокнижні види рослин, - той злочинець. А той, хто купує ці квіти, є фактично замовником цього злочину.

Учні пояснювали, які квіти занесені до Червоної книги. Після того, як учасник соціального опитування давав відповідь, що ніколи не нищив первоцвіти, саджав дерева - учні дякували за екологічно свідому позицію. Тим, хто ж чесно зізнавався, що рідко або часто рве чи купує первоцвіти, наголошували про невтішні наслідки такого ставлення до природи, закликали не повторювати своїх помилок і стати на захист нашої планети. Усім учасникам соціального опитування були роздані календарики: «Збережемо первоцвіти!» і «Посади дерево!».

Соціальне опитування учні почали ще у школі, потім продовжили на автобусних зупинках, далі в автобусі, потім на вулицях міста та вокзалі, у центрі міста. Були опитані люди різних вікових категорій.

Багато людей не рвуть первоцвіти, бо у них на дачних ділянках та біля будинків ростуть підсніжники, проліски, ряст, конвалії, сон-трава, лісові фіалки. Багато хто ходить до лісу, щоб просто помилуватися цими квітами, сфотографувати їх. Кажуть, від побаченої краси залишається набагато кращі спогади і емоції, ніж від швидко зів’ялих букетів.

Деякі із жінок нарікали, що чоловіки їм взагалі квітів не дарували ніколи. Чоловіки, виправляйтеся!!! Але даруйте своїм коханим цікаві прогулянки серед квітучих лісів.

Зайшовши до класу, навіть не встигши роздягнутись, учні почали підраховувати результати.

Вони такі:

- Соцопитування «Посади дерево!»

Всього взяли участь - 355 жителів міста, із них:

- садили дерева- 258 осіб,

- не садили – 97 осіб.

- Соцопитування «Збережемо первоцвіти!»

Всього взяли участь - 379 осіб, із них:

- часто зривали - 173 особи;

- рідко - 84 особи;

- ніколи - 122 особи.

За результатами статистичних даних учні прийшли до висновку, що людей, які садили дерева, майже втричі більше ніж тих, хто не садив. Але люди задумались над цим питанням і зробили висновки, що обов’язково посадять хоча б одне дерево, можливо навіть цієї весни.

Що стосується первоцвітів, то справи невтішні. Прикро бачити результати, за якими видно, що людей, які бережуть первоцвіти у 2 рази менше, ніж тих, хто їх не береже.

Бережіть природу! Бережіть себе! Дорогі канівчани! Вітаємо вас з наступаючими весняними святами. Зичимо миру, здоров’я, щастя, злагоди, любові!», - зазначено у пості директора навчального закладу.

Світлина від Сергія Канівськи Санаторни Школи.

Світлина від Сергія Канівськи Санаторни Школи.

Світлина від Сергія Канівськи Санаторни Школи.

Світлина від Сергія Канівськи Санаторни Школи.

Світлина від Сергія Канівськи Санаторни Школи.

Світлина від Сергія Канівськи Санаторни Школи.

Світлина від Сергія Канівськи Санаторни Школи.

Світлина від Сергія Канівськи Санаторни Школи.

Світлина від Сергія Канівськи Санаторни Школи.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що лісівники Канівського держлісгоспу привітали смаколиками вихованців шкільних лісництв.