Мешканка Мартинівки зайняла ІІІ місце на всеукраїнському літературному конкурсі «Ми – діти твої Україно», який об’єднав Крим і материкову Україну.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Степанецької об’єднаної територіальної громади.

Започаткував конкурс «Ми — діти твої, Україно!» наприкінці дев’яностих років кримський поет, редактор відділу літератури тижневика «Кримська світлиця» Данило Кононенко з метою виявлення та підтримки літературних талантів серед юних мешканців Криму.

Ініціатива Данила Кононенка здобула чимало прихильників серед юних літераторів Кримського півострова. Щорічно кількість конкурсантів збільшувалася, а якість робіт свідчила про їх творчий потенціал.

Годі говорити, що після окупації Криму було не до конкурсу. Данило Кононенко важко переживав усі події, які відбувалися в Україні. Його серце просто не витримало тієї величезної напруги. 15 січня 2015 року Данила Кононенка не стало.

Над усіма збірками поета Данила Кононенка можна було поставити епіграфом його поетичні рядки: «Мені в стократ сьогодні не байдуже, що буде завтра на моїй землі».

Здавалося б, про україномовні конкурси на півострові можна було забути надовго. Проте українці, що залишилися на півострові, не дали загинути конкурсу «Ми — діти твої, Україно!». Завдяки головному редакторові «Кримської світлиці» Віктору Качулі конкурс відродився у 2016 році у статусі всеукраїнського. Неабияких зусиль доклав до його відродження Олександр Польченко, актор, журналіст, громадський діяч, лауреат премії ім. Д. Нитченка.

Як повідомив голова оргкомітету конкурсу, головний редактор «Кримської світлиці» Віктор Качула, на конкурс було подано близько 200 заявок з різних областей України та Криму.

Церемонія нагородження, в якій взяли участь 25 фіналістів з усіх областей України та Криму, відбулася 10 квітня у Театрі на Подолі й стало справжні святом — з призами, подарунками, цікавою програмою, знайомством із багатьма відомими творчими особистостями.

Атмосфера була зворушливою, сердечною і навіть щемливою, особливо, коли у відеофрагментах перед глядачами з’являвся Данило Андрійович, звучала його поезія та пісні на слова поета.

Цього року у конкурсі взяла участь учениця 7-го класу Мартинівського НВК Безпала Лілія, яка посіла ІІІ місце у номінації «Поезія».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівська школяра здобула спеціальний приз на всеукраїнському фестивалі.