Цієї п’ятниці, 11 лютого медики Черкаської обласної лікарні зроблять свій безцінний вклад для порятунку інших та підпишуть прижиттєву згоду на трансплантацію органів у разі смерті.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Черкаської обласної лікарні.

Захід відбудеться в межах всеукраїнської акції мережі «Добробут» на підтримку культури донорства органів, аби трансплантація рятувала більше життів.

Запрошення взяти участь в акції Черкаська обласна лікарня отримала сьогодні від лікарні НДСЛ «Охматдит» та Київського міського пологового будинку №5. Тамтешні лікарі вже підписали добровільну прижиттєву згоду на забір органів у разі смерті.

Челендж стартував 31 січня. У межах кампанії медики за бажанням можуть підписати прижиттєву згоду на трансплантацію своїх органів у разі смерті. З працівниками лікарень спілкуватиметься трансплант-координатор і збиратиме заявки про те, що людина згодна на донорство. Усі дані про потенційних донорів органів будуть вноситись до Єдиної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ).

Поки що в Україні процедура оформлення прижиттєвого донорства є досить непростою. Охочі стати донорами українці спочатку мають поспілкуватися з працівниками Центру трансплантації у регіоні, а потім заповнити відповідні документи. Найближчим часом Мінцифра планує запустити таку функцію у «Дії». Тобто, кожен українець за бажанням зможе підписати згоду на посмертне донорство. У 2021 році Верховна Рада ухвалила закон №5831, який передбачає запуск такої послуги онлайн. Планується, що запуск нової послуги у «Дії» відбудеться у вересні.

1 особа може врятувати від 3 до 8 життів. У 2021 році було проведено 313 трансплантацій та 169 з них - посмертно. 59 людей врятували життя 169 реципієнтів. В Україні щодня поповнюється новими реципієнтами лист очікування.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у березні українцям виплачуватимуть 500 гривень за бустерну дозу.