Патронатні родини – одна з ефективних форм підтримки дітей, які потрапили в складні життєві обставини. Про це сьогодні говорили під час всеукраїнської селекторної наради в контексті реформування будинків дитини.

Про це повідомляє «Kanos»  із посиланням на інформацію Черкаської ОДА.

Міністерство охорони здоров’я розробляє наразі зміни до Типового положення про будинок дитини на перехідний період проведення їхньої реорганізації в центри реабілітації та паліативної допомоги. Провели засідання під головуванням керівництва Мінсоцполітики, Мінохорони здоров’я, Уповноваженого Президента України з прав дитини.

– Коли виникає потреба тимчасової соціальної реабілітації дитини, приміром, на час подолання нею або її родиною скрутних обставин, перебування у патронатній родині – один із кращих варіантів безпосередньо для дітей, - пояснює перший заступник голови ОДА В’ячеслав Швець. – Адже в сім’ї вони мають змогу почувати себе більш захищено, аніж в інших спеціалізованих закладах. Таких родин в області 16. Черкащина посідає друге місце серед тих, які мають найбільше створених патронатних родин. Зокрема. у містах:Черкаси, Сміла, Золотоноша, Умань, також у Золотоніському, Корсунь-Шевченківському, Христинівському районах, Білозірській, Кам’янській ОТГ. За період упровадження в області патронату послугами патронатних вихователів скористалося більше 80 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Зауважимо, термін перебування дитини під патронатом не може перевищувати  трьох місяців. З патронатної родини дитина може повернутися до своїх рідних або ж її влаштують в нову сім’ю, яка найкраще відповідає її індивідуальним потребам.

Нагадаємо,Уряд збільшив виплати на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у сімейних формах виховання, з 2 до 2,5 та 3,5 (для дітей з інвалідністю) прожиткових мінімумів на дитину. Такі ж виплати отримають і діти, влаштовані в патронатну родину.

Грошове ж забезпечення патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

У ході селекторної наради йшлося також про потребу створення служб у справах дітей в об’єднаних територіальних громадах, необхідність розроблення та запровадження тематичних програм розвитку патронатного виховання та ін.

Послуга патронату вперше в Україні запроваджена у 2008 році Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині» для дітей, які тимчасово не можуть проживати  у власних родинах.

Патронат над дитиною – цепрофесійна комплексна послуга, щопередбачаєтимчасовий догляд, виховання та реабілітаціюдитини в сім’ї патронатного вихователя на періодподоланнядитиною, її батьками абозаконнимипредставникамискладнихжиттєвихобставин.

Патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів та на договірній основі здійснює догляд, виховання та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім’ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров’я в період надання цим дітям послуги сімейного патронату.

Якщо ви бажаєте дізнатись про патронат більше або вирішили стати патронатним вихователем, звертайтесь до:

– Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: 63-05-54, 63-54-97;

– Служби у справах дітей облдержадміністрації: 33-01-15, 54-05-55

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що очільник РДА провів зустріч із начальником Канівської філії центру пробації.