Канівським відділом Золотоніської місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконної порубки лісу, що заподіяло істотну шкоду, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 (незаконна порубка дерев  у лісовому захисному насадженні, їх перевезення, що заподіяло істотну шкоду) Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє «Kanos»  із посиланням на інформацію Золотоніської місцевої прокуратури.

У ході досудового розслідування встановлено, що чоловік в січні 2020 року  перебуваючи на земельній ділянці, що не визначена для вирубки лісу та розташована в адміністративних межах одного із сіл Канівського району, Черкаської області з метою незаконної порубки дерев, в особистих цілях, умисно, з корисливою метою, без будь-якого на те дозволу та відповідних документів (лісорубного квитка або ордера), за допомогою бензинової пили здійснив незаконну порубку, шляхом відділення стовбура від коріння, дерев породи «акація» в кількості 12 дерев,  чим завдав істотної шкоди інтересам держави в особі сільської ради на суму 22050 грн. Після цього, з метою використання самовільно зрізаної деревини у власних цілях, продовжив розпилювання зрізаних дерев на менші колоди, які поскладав на купи з метою подальшого завантаження та вивезення. Продовжуючи свої злочинні дії  за допомогою автомобіля частину деревини породи «акація» перевіз до м. Канева, Черкаської області з метою збуту але був виявлений працівниками поліції.

17.02.2020 чоловіку оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України.

Досудове розслідування триває, правопорушнику загрожує покарання у вигляді штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Канівщині притягнули до відповідальності підприємця, який взяв у довгострокове користування ліси.