З початку липня на Черкащині спостерігалася сонячна та спекотна погода із спекотними 32-35º. Температурний фон 23-25º, в окремі дні аномальні 27º, що на 3-7º вище за норму. 8-9 липня над нашим регіон «завис» хвильовий атмосферний фронт, який локально проявляв себе значними дощами, коли лише за 2-4 години випадала половина місячної норми - 31-36 мм.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Для жнивної кампанії такі дощі були не бажаними, адже вони перезволожили зерно та призупинили темпи збирання врожаю. Дощі пом’якшують ситуацію із зволоженням ґрунту, але при інтенсивних зливах більша частина вологи пішла на стік, і не засвоювалася ґрунтом. Тож загроза засухи залишається під пізніми с/г культурами на 30% території, переважно на південному сході області.

За прогнозом, у найближчі три доби погоду Черкащини формуватиме тилова холодна частина циклону «ZELDA», який із Приазовʼя через східні райони України переміщуватиметься на північ. Температурний фон знизиться до вересневого 18º, що на 3º нижче кліматичної норми: вночі 9-14º, вдень 20-25º. Ефективних опадів не прогнозуємо.

Із 14 липня, на Черкащину повернеться тепла погода. Температура вночі 13-18º, вдень 24-29º. Отже, літо буває і комфортним, що яскраво продемонструє новий тиждень.

За довгостроковим прогнозом, на повернення спеки розраховуємо на наступному тижні. Нам доведеться кілька днів буквально пектися на «липневій сковорідці». Стовпчики термометрів можуть фіксувати 36-39º.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що через розряд блискавки у Черкаському районі виникло 2 пожежі.