Домінування південних процесів в атмосфері забезпечило теплий початок календарної зими. Перша десятиденка із середньою температурою 1..4° тепла посіла 6 позицію в рейтингу найтепліших за останні 30 років метеорологічних спостережень.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Порадував початок грудня і опадами яких, завдяки атмосферним фронтам південних циклонів, випало 20-50 мм, а це найбільша декадна кількість за останні 5 місяців.

Останній найтемніший тиждень року ще буде «теплим», з температурним фоном на 1-2° вище норми. Але атмосфера вже почала перебудовуватися на зимовий режим погоди, створюючи ідеальні умови для ожеледних явищ.

Сьогодні вдень та найближчої ночі погоду Черкащини продовжує формувати атмосферний фронт, який зумовлює опади, інтенсивність яких поступово зменшиться. Температура близько 0°.

У середу посилиться вплив антициклону із заходу, погода стабілізується, інколи виглядатиме сонце. Із північними вітрами до нашого регіону почне надходити більш холодне повітря з північних широт. Температура вночі 2-3° морозу, вдень 2-3° тепла.

У четвер-п’ятницю погоду формуватиме північно-атлантичний циклон, який проявить себе посиленим вітром до небезпечних 15-20 м/с та опадами переважно у вигляді мокрого снігу. Температура впродовж доби 3° морозу - 2° тепла.

І вже 19 грудня, у суботу, прогнозуємо ультра полярне вторгнення  арктичного повітря. Температура впродовж доби 0-5° морозу.

За довгостроковим прогнозом, у період 22-25 грудня температура вночі 10-12° морозу, вдень 3-8° морозу. Температурний фон 5-7° морозу, що холодніше звичайного на 3-4°.

Такі погодні умови ускладнюватимуть рух транспорту. Комунальним та дорожнім службам - готовими до обробляння доріг та тротуарів протиожеледними сумішами та прибирання снігу. Учасникам дорожнього руху слід бути уважними та взаємно ввічливими.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині утримується погода, яка відповідає середині жовтня.