Початок червня підтримав холодну та дощову тенденцію свого попередника. Температурний фон поки що на 4-6º нижче норми та повертає в кінець квітня. Такі низькі температури як вночі, так і вдень не притаманні літньому сезону у нашій кліматичній зоні.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Так, вже на початку червня середній денний максимум повинен становити +22..+24º, а до середини місяця він звичайно зростає до +26º. З другої половини червня зростає ймовірність окремих спекотних днів з досягненням максимальної температури +28..+30º. Середній нічний мінімум від +10..+12º - на початку місяця збільшується до +14º- наприкінці.

За прогнозом синоптиків, Скандинавський антициклон не дозволив південному циклону в повному обсязі проявити себе у нашому регіоні. По області спостерігаються переважно невеликі дощі. При цьому Черкащина знаходиться під впливом повітряних мас, які надходять із півночі. Тому, сьогодні та до кінця поточного тижня суттєвих опадів не очікується. Атмосферний тиск буде зростати, хмарність зменшиться і денні температури підвищаться на 2-4º і становитиме +17..+22º. Нічна температура істотних змін не зазнає, все також близько +10º. Рвучкий вітер поступово стихатиме.

На вихідних антициклон спробує «приборкати» атмосферу і погода у перший вікенд червня залишиться досить комфортною. Температура вночі +9..+14º вдень +17..+22º та опадів. Лише вдень у неділю місцями невеликий короткочасний дощ, гроза.

На новому робочому тижні знову зросте активність південного циклону, який почне постачати дощі в наш регіон.

Щодо справжнього літнього тепла, якого так всі чекають, за попередніми розрахунками, відчутно потеплішає лише 13-15 червня. Температура повітря підвищиться до +23..+25º. Однак, чергування хвиль тепла та холоду на фоні періодичних дощів різної інтенсивності може спостерігатися до кінця червня.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівський ринок відтепер працюватиме чотири дні на тиждень.