На Черкащину знову проникло холодне повітря і адвекція холоду порушила природний добовий хід температури, тому вдень не вище +14º..+15º. Таке похолодання неприємне, до того ж дискомфорту додає поривчастий вітер.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

За прогнозом, вже завтра антициклон «TRUDI», який подарував сонячну та суху погоду, поступиться місцем новим атлантичним циклонам «GREGOR» та «EUGEN». Тому, 6-8 травня прогнозуємо періодичні грозові дощі, коливання температури повітря та атмосферного тиску на фоні посиленого рвучкого вітру.

Періодичні дощі підтримуватимуть добрі та оптимальні вологозапаси ґрунту, які наразі в області є найвищими за останні 30 років.

6 травня невеликі дощі, подекуди грози. Найближча ніч буде теплою +6..+11º, вдень +14..+19º.

7 травня ввечері до нашого регіону наблизяться атмосферні фронти чергового атлантичного циклону, які буквально «зависнуть» над Черкащиною. Тому, ввечері 7 травня та 8 травня, на День пам’яті та примирення, часом дощ, місцями гроза. Температура вночі +3..+8, вдень +10..+15º.

На покращення погоди можна розраховувати у неділю 9 травня. Але в ніч на 9 та 10 травня існує висока ймовірність заморозків на поверхні ґрунту.

За попередніми розрахунками, потужна адвекція тепла та сонячна енергія приємно порадують жителів нашої області з 11 травня, температура повітря вдень підвищиться до +25..+27º. Зазвичай літній режим погоди на Черкащині розпочинається 15 травня, тобто є надія, що літо в цьому році розпочнеться вчасно.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що  на Черкащині СБУ заблокувала незаконну реалізацію корисних копалин (фото).