На Черкащині розпочинається період теплої погоди, хоча кінець минулого тижня у регіоні пройшов під знаком арктичного вторгнення, завдяки якому квітень 2023 на відміну від своїх теплих попередників увійшов у кліматичну норму з історично-надмірною кількістю опадів.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Розпочався травень, в якому відбувається перехід до літнього сезону, коли теплими стають не тільки дні, а й ночі. Сонце піднімається на 60° над горизонтом, день триває 15-16 годин, посилюється грозова діяльність.

Завдяки антициклону «RIXTE» 1 - 4 травня переважатиме сонячна, суха та маловітряна погода, яка сприятиме активному розгортанню польових робіт та вегетації сільгоспкультур. Температура вночі 6-8º тепла, вдень 17-19º. Але в ніч на 2 травня ще існує ймовірність заморозків на поверхні ґрунту.

Нажаль, керувати погодою антициклону судилося недовго, і вже у п'ятницю 5 травня атмосферний фронт із заходу принесе чергову порцію грозових дощів. Температура вночі 7-9º тепла, вдень 18-20º.

За попередніми розрахунками, у найближчі вихідні з північними вітрам до нашого регіону надійде чергова порція арктичного повітря. Температурний фон знизиться на 2-4º.

6-10 травня очікується аномального холодна погода з високою ймовірністю заморозків.

За попередніми оцінками, травень цього року може виявитися дещо прохолоднішим звичайного з опадами в межах норми.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що метеорологи попереджають про заморозки на Черкащині.